Een ijssie halen bij Boots Dat scheelt een behoorlijk stuk varen t.o.v. Schoorl. Alleen in de zomer was het wel eens moeilijk, dan lag de sloot vol met een dikke laag kroos en daar kon je met geen mogelijk heid door komen. Dan moesten wij langs de oostkant naar de kleine sluis in Noord-Scharwoude via het kanaal door de grote sluis en over "het Waardje" naar de fa. Eecen. Dat was ook niet zo eenvoudig want het "Waardje" was erg diep en we moesten dicht langs de kant blijven varen anders konden we met de kloet niet meer op de grond komen. Eén keer is het fout gegaan, er stond een harde wind en op het moment dat we terug gingen met die schuit hoog opgeladen met zakken mot, kon ik hem niet meer aan de kant houden, wij dreven af naar het midden. Goede raad was duur, wij waren met z'n tweeën, Piet Korver en ik. Er zat niets anders op dan de kleren uit trekken en te water gaan. Zo hebben we al zwemmende de schuit weer naar de wal kunnen duwen en konden we verder kloeten. Het was wel avon tuurlijk." (uit: 'Mijn verhaal, mijn leven', blz. 39 en 40, door C.Boots) Van bakker naar ijsbereider Na de oorlog komt er aan de ene kant een heel goed be richt. Het Noodfonds van de Bakkersbond wordt opge heven, want er komen toch geen nieuwe schadegevallen bij. Het geld dat over is gaat naar de getroffen bakkers, waardoor Boots ineens zijn renteloos krediet als geschon ken mag beschouwen. Aan de andere kant raakt het meel van de bon en dat is geen gunstig bericht. Veel Langedij- kers pakken hun oude gewoonte weer op om zelf hun brood te bakken. Ze kopen wel beschuit, roggebrood of een paar kadetjes, maar de broodomzet loopt enorm te rug. Er moet wat gebeuren om te blijven bestaan. Zoe kend naar een oplossing komt het idee bij hem op om ijs te gaan maken, dat trok hem altijd al aan. Hij koopt een klein ijsmachientje dat met de hand moet worden be diend. Voor privégebruik goed te doen en het gezin heeft er veel plezier van. De buurtkinderen trouwens ook, de kinderen verderop ook en er komt een klacht van an dere ijsverkopers en hij krijgt politiebezoek: heeft hij wel een vergunning? Nee, geeft hij toe, en er zit niets anders Boots met zijn ijsmachine Bakker Boots opent Zaterdag zijn nieuwe zaak Het is steeds weer een genoegen de opening van een nieuwe zaak te kun nen melden. Immers, dit getuigt altijd van ondernemingslust. A.s. Zaterdag opent de heer Boots zijn nieuwe verbouwde zaak in Ziiid- Scharwoude. Een keurige winkel, waar in een zeer grote sortering chocolade, bonbons, drups, biscuits, koek, gebak, limonades, likeuren, wijnen enz. Het smaakvolle interieur met moderne T.L. verlichting geeft wel gelegenheid om alle artikelen ten volle tot hun recht te laten komen. Achter de winkel heeft de heer Boots een mooie inrichting voor de verkoop van ijs. De ijs-afnemers gaan niet door de winkel, maar kun nen dit veel begeerde artikel buiten, aan de noordkant van de winkel be komen. Wij wensen de heet Boots in zijn nieuwe zaak veel succes toe. In 'Ons Weekblad' van 16 juni 1950 op dan te stoppen. Hij vraagt die vergunning daarna aan, maar de benodigde suiker is nog op de bon en hij krijgt de vergunning niet. In 1948 komt er een nieuwe kans: de suiker gaat van de bon en hij vraagt direct opnieuw de vergunning aan. Nu mag het wel en hij koopt een nieuwe ijsmachine. Maar de vergunning is voorlopig en voor twee jaar met de voorwaarde: in die tijd moet hij het vakdiploma ijsbereiden halen. Dat lukt in 1950, zodat met deze per manente vergunning Langedijk definitief verzekerd is van zijn ijs. Vernieuwde winkelinterieur van de bakkerswinkel 12 Oktober 2013

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 13