Reacties op het vorige nummer De familie Glas Pieter Glas uit Petten attendeerde ons op het volgende. Het illustreert dat je niet zorgvuldig genoeg kunt zijn. Pieter schrijft: Het artikel over de familie Glas trok natuurlijk meteen mijn aandacht, maar omdat ik Pieter heet en afstam van dezelfde Pieter als de vader van dit gezin, moet ik toch melden dat de hier genoemde Jan Glas echt ook Pieter Glas is. Het bewijs hiervoor is vrij eenvoudig op te zoeken op Genlias.nl. Verder een prima mooi uitgevoerd blad. We hebben Pieter geantwoord dat het erg jammer is dat zijn voorvader een verkeerde voornaam heeft gekregen, temeer omdat Genlias de eerste bron was die door ons is geraad pleegd. Dus hierbij rechtgezet dat de man die we Jan Glas Sr noemden, toch echt Pieter Glas heette. Ook de heer Jan Bus uit Krimpen aan den IJssel reageerde. Hij schreef: "Het heeft even geduurd voordat ik 'Otterplaat' had gelezen, maar dat is dan nu gebeurd. Altijd weer interessante en leuke verhalen over de Langedoik. De reden voor dit mailtje is de foto van de familie Glas op pagina 9. Daarop kwam ik tot mijn verrassing mijn tante tegen, namelijk Trijntje (roepnaam Trien) van Twuijver. Haar zuster Cornelia (roepnaam Corry) van Twuijver was mijn moeder. Bas Glas overleed jong en ik heb hem niet gekend (ik ben van 1936). Maar wat mij opviel in het onderschrift bij de foto is dat zijn ouders Jan Glas en Marijtje Borst worden genoemd en ook nog een keer Jan Glas Sr. Dat laatste is alleen maar logisch als er ook nog een jongere Jan is. Die is er ook, althans Johannes Glas wordt blijkbaar ook Jan genoemd. Tot nu toe is daar niks vreemds aan, maar in de huwelijksakte van 19 juni 1887 in Zuid-Scharwoude staat dat er een huwelijk is voltrokken tussen Pieter Glas en Marijtje Borst. Ook de heer Bus hebben we bedankt voor zijn oplettend heid. We hebben de nazaten van de familie Glas onze excu ses gemaakt. De familiefoto plaatsen we hier nogmaals. Op de foto zien we van links naar rechts: Achterste rij: l.Willem Glas, 2.Marie Glas-Blokker, 3.Jan Glas, 4.Neeltje Glas-Twisker, 5.Bertus Witteveen. Middelste rij: l.Dirk Blaauboer, 2.Kees Kliffen, 3.Gerrit de Mayer, 4.Trijntje Glas-van Twuyver, 5.Bas Glas, 6.Neeltje Witteveen-Glas, 7.Cor Hartland, 8.Jan Kostelijk, 9.Niek Selhorst. Voorste rij: l.Leentje Blaauboer-Glas, 2.Aagje Kliffen-Glas, 3.Ka de Mayer-Glas, 4.Marijtje Glas-Borst, 5.Pieter Glas, 6.Ma Hartland-Glas, 7.Anne Kostelijk-Glas, 8.Guurtje Selhorst-Glas. Oktober 2012 7

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 8