Reacties op het vorige nummer We weten nu dus dat op deze foto de volgende personen staan: 1. Gerrit van der Poll, 3.Anne Kossen, 4.Cor Balder, 5.Cornelis van der Poll SRV en VVV Van Irma Kreuning-Smit uit Heerhugowaard kregen we de volgende leuke reacties. Wat leuk! Mijn geboortehuis op de foto en een verhaal van mijn vader (Gerrit Smit de SRV-man) in het blad. En nog veel meer herkenning! Over de VVV in Langedijk weet ik ook nog wel zo'n fantas tische anekdote: Mijn ouders waren ook lid van de VVV, en soms kregen we twee of vier gasten in huis. Op een gegeven moment was de nood blijkbaar erg hoog, en belde de VVV of we asjeblieft nog vier Franse gasten konden onderbrengen... terwijl we ook al vier Duitse gasten in huis hadden! En een kostganger! Maar ja, m'n ouders waren niet zo goed in 'nee' zeggen, dus werd er een oplossing gezocht. M'n zusjes, m'n moeder en ik gingen uit logeren bij mijn tante die ook in Langedijk woonde. M'n vader sliep met onze kostganger in een slaap kamer (de kostganger sprak een beetje Frans, dus die kon dan de franse toeristen te woord staan!) en zo konden alle acht toeristen bij ons in huis terecht. De volgende ochtend moesten we weer snel naar huis om het ontbijt te verzor gen! Leuk, die herinneringen Van der Poll Gerrit van der Poll schreef ons het volgende: "Op pag. 33 van de laatste Otterplaat zag ik opeens een bekende foto. Daarop staan twee familieleden van mij die nog niet ge noemd zijn. Het gaat om de twee gehurkte heren met strooi en hoedjes op. Dit zijn respectievelijk mijn grootvader en mijn overgrootvader van der Poll. Op mijn foto staat een datum vermeld: augustus 1923. Volgens mij wordt hier ge vierd het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Wilhel- mina (gekroond in 1898). Mijn opa is Gerrit van der Poll, geb. 10-10-1902, overleden 01-03-1973 en mijn overgrootvader (rechts) heet Cornelis Johannes van der Poll, geb. 27 januari 1870, overleden 25 december 1958. Als jullie het leuk vinden dan heb ik nog een aantal foto's van Broek op Langedijk. Van boerderij de Wup die ver brand is eind zestiger jaren (op de foto komt net de rook uit het dak), van het postkantoor heb ik een ingekleurde foto, van de oude gereformeerde kerk die samen met de Wup ver brand is, van de Broeker molen, van de Dorpsstraat of de Dijk met diverse mensen er op en dan nog krantenknipsels van de verkaveling. Ik lees dit blad van m'n ouders (Kees en Wies van der Poll), die lid zijn van de Stichting Langedijker Verleden". 6 Oktober 2012

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 7