D t th e opening van .e: trans in Redactie Op zaterdag 14 april 2012 was het eindelijk weer zo ver. Na lange voorbereidingen was het weer gelukt om een tentoonstelling te presenteren die bij veel mensen zou blijken aan te slaan. Peter de Nijs met een gezellig verhaal over het wel en wee van een cafébaas Klokslag tien uur opende secretaris Dick Zuiderbaan de bijeenkomst, bij afwezigheid van de voorzitter. Peter de Nijs, uitbater van café Marktzicht, nam het hierna over met een gezellig verhaal over zijn ervaringen als kas telein in het café en tijdens de kermis. Ons bestuurslid Ria Put was voor deze gelegenheid in de huid gekropen van herbergierster Louise Knip. Peter was nog maar net aan zijn verhaal begonnen toen twee dames, die duidelijk te diep in het glaasje hadden gekeken, de bijeenkomst verstoorden. Zij wilden bier hebben. Maar dat ging zo maar niet. Louise Knip wist ze met strenge hand uit de zaal te verwijderen. Twintig minuten later werd de bijeenkomst nogmaals verstoord door de twee dronken dames. Zij wilden weer bier hebben. Dit kon natuurlijk niet worden getolereerd, waarop Louise Knip naar buiten ging en de veldwach ter te hulp riep. Deze markante gedragsdrager met in drukwekkende snor verwijderde de oproerkraaiers met harde hand. Gelukkig bleek het te gaan om drie spelers van toneelgroep Metamorfose die een mooi staaltje van acteerkunst ten toon spreidden. Dick Zuiderbaan, geflankeerd door de twee dronken dames en de veldwachter, acteurs van Metamorfose In de trouwzaal was door Celavie een bar ingericht waar men naar believen koffie maar ook een pilsje kon krijgen. Na een spectaculaire opening konden alle genodigden en belangstellenden de expositie gaan bekijken. Ria Put in de rol van Louise Knip Oktober 2012 3

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 4