lenw llDoeiK ooi°d cJriairwoTLid lie OYCF Arie Kaan Geestmerambacht bijna geheel beschreven Opnieuw heeft de Stichting C.O.O.G. (Coördinatie Onderzoek Oud Geestmerambacht) een boek afgerond. Ditmaal is het gebied dat behoorde tot de vroegere gemeente Noord-Scharwoude in kaart gebracht. Zelfs letterlijk, want in het boek zijn ook op losse kaarten de na men van akkers en sloten afgedrukt. Het door verschillende dorpen omsloten gebied van het Geestmerambacht is nu bijna volledig beschreven. Na Koedijk, Sint Pancras (inclu sief Zuideinde en Oudorp), Warmenhuizen, Oudkarspel en Broek op Langedijk gaat het zesde boek over Noord-Schar- woude. Het zevende en laatste boek over Zuid-Scharwoude is volop in voorbereiding en al ver gevorderd. Al 20 jaar is C.O.O.G. bezig met dit monnikenwerk om de namen van de vele akkers en sloten te achterhalen en te verklaren. De eindstreep is dus in zicht. Voorzitter Jan Kraakman is trots op zijn werkgroep en ziet met genoegen dat het Geestmerambacht binnenkort compleet zal zijn beschreven. Prachtig dat het boek over Noord-Scharwoude af is na zoveel uren speurwerk. Bovendien komen er weer extra onderwerpen aan bod die typisch bij dit dorp horen, zoals de veilinggeschiedenis, Burcht Conserven en Bejo." De feestelijke uitreiking van het eerste exemplaar vond plaats op 22 september 2012 in restaurant De Burg in Noord-Scharwoude. Bijzonder was de aanwezigheid van een nazaat van de Ambachtsheer van Noord-Scharwou- de die een eerste exemplaar in ontvangst mocht nemen. Veilinggeschiedenis De geschiedenis van het veilen in Noord-Scharwoude is nauw verbonden met wat er allemaal in Broek op Broek op Langedijk heeft zijn aftakking van het spoor naar de veiling Oktober 2012 43

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 44