Buitenzorg Het personeel: (foto februari 1972) Bovenste rij v.l.n.r. Hannie Wijn - José de Nijs - Sonja Wijn - Tini de Jong Onderste rij v.l.n.r. Janna de Jong - mevrouw Kanis - Alie de Bruin De directrice verzorgde de warme maaltijd. Klokslag twaalf uur stond het eten op tafel. De maaltijden waren zeker in het begin erg eenvoudig. Op zondag was er al leen soep en een toetje. Als het even kon gebruikte de directrice de groenten uit de eigen groentetuin. De tuin was te klein om het hele jaar rond voldoende groenten en aardappelen voor de bewoners te leveren, dus kocht ze ook groente in. Een borreltje kwam zelden op tafel. Met de komst van mevrouw Kanis als directrice werden de maaltijden wat luxer. Vanaf die tijd moest het perso neel ook nachtdiensten draaien. De nieuwe directrice was speciaal ingehuurd om het verhuizingproces naar de nieuwe locatie in Zuid-Scharwoude vorm te geven. Dit ging haar uitstekend af." Slot In 1972 vond de verhuizing naar het nieuwe verzorgings tehuis "Buitenzorg" plaats. Het was voor de bewoners best wel wennen. Velen hadden heel wat jaartjes in Oud karspel gewoond. Het oude tehuis voldeed wel niet meer aan de eisen destijds, maar de bewoners waren tevreden. Kort daarna werd de oude boerderij gesloopt en bleef er niets over dat herinnerde aan "Buitenzorg". Volgend jaar is het honderd jaar geleden dat in die oude grote boerderij in Oudkarspel een huis voor ouden van dagen van start ging, dat later bekend zou worden als "Buitenzorg". Het centrum voor ouderen "Buitenzorg" zoals het tegenwoordig heet, bestaat nog, maar op een andere plaats. De kans is groot dat niemand van de tegenwoordige staf ooit in het oude bejaardentehuis in Oudkarspel heeft gewerkt. Ik ben ervan overtuigd dat veel mensen, zowel personeel als ouderen, een goede tijd gehad hebben in die oude boerderij aan de Dorps straat in Oudkarspel. 40 Oktober 2012

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 41