Herinneringen aan het uitgaan in Langedijk de bar genomen totdat het een uur of 5 was en wij weer terug naar De Hut gingen waar de vissers aan de koffie zaten, maar wij nog een paar biertjes nuttigden. Of we ook nog aan de koffie raakten weten we niet, maar dat we om 7.30 uur 'te bed' raakten wel. Touwtrekken/trucktrekken was een van de buiten evene menten bij De Hut. Het café had een team maar ook ande re cafés hadden dat. Het touwtrekken gebeurde voor De Hut op de Spoorstraat. De weg werd afgezet en het volk stond er omheen met een biertje in de hand hun team aan te moedigen. Ook damesteams deden mee. Toen kwam het trucktrekken aanbod. De Amerikaanse Mack vracht wagen van autosloperij Cees van der Zel moest door de teams van de bocht af tegen de klucht op richting de nieuwe weg getrokken worden. Wie het verste kwam had gewonnen. Het bleef nog lang gezellig op straat voor De Hut. Ook Glans Van De Schans was een succesvol evenement. Jan ging met een voorkofferdeksel van een V.W. Kever met een paar geleiders er onder naar beneden van de schans, (ging best aardig). Die schans was van een oude trailer van autosloperij Cees van der Zel, die met zijn voorkant in het kanaal stak. Een paar emmers groene zeep op de helling en gaan met allerlei creaties. Het geluid werd verzorgd door installatie bedrijf Herman Tamis van de Molenkade. Het was een gezellige middag met prachtig weer en veel volk te kijk. Ook het gebeuren met de beuntjes op het kanaal, dwars over naar de steiger aan de overkant van De Hut. Sommi gen gaven drie stappen en gingen ten onder, andere haal den de overkant. Jan kwam halfweg, hij zal eerder wel een paar biertjes genomen hebben om een beetje lef te krijgen! Café De Hut had ook een voetbalelftal. Dat ging wel eens naar een elftal van een kroeg op Texel of naar een kroe genelftal in Brabant. Dat ging dan met een omgebouwde stadsbus van de firma Cees van der Zel. Die keer naar Texel begon onderweg al gezellig met een biertje erbij, er zat namelijk een tap in de bus. Op de plaats van bestem ming was het eerst even moed indrinken en daarna voet ballen. Nou dat ging er lollig aan toe. Omdat er tekort dames waren voor een volledig elftal werd besloten om Foef (Gerard ten Hoeve uit Noord- Scharwoude) op te stellen als keeper. De tegenstanders twijfelden of er inderdaad wel een vrouw op doel stond, maar zijn magere postuur, lange haar en het feit dat hij door zijn medespeelsters prachtig was opgemaakt, maak te dat hij niet door de mand viel. Helaas is Foef op 22-ja- rige leeftijd verongelukt in 1976. Als er een speler voor de wereld ging, werd hij met bier weer op de been gebracht. In de rust was er een soort koude thee, geel van kleur en een schuimkraag. Ik denk dat de tweede helft niet helemaal uitgespeeld werd i.v.m. te veel alcohol in het bloed. Daarna naar het hotel even opfrissen en eten met weer een biertje erbij. 's Avonds hadden we nog een kroegentocht en met 'het end in de bek' naar bed. 's Morgens ontbijten zonder drank, som migen hadden niet veel honger maar snakten naar een biertje. Toen allemaal in de feestbus en weer naar De Hut. Daar nog een afzakkertje toe, afrekenen (het ging allemaal uit een pot) en ieder ging zijns weegs. Het was bar gezellig geweest. Paalzitten was jaren achtereen een succesvol gebeuren met een vol deelnemersveld in het begin, maar gaan deweg een uithoudingsslag. Je zag allerlei creaties, van bruid tot clown. Er was vooral zaterdagavond en zon dagmiddag een hoop volk om de deur (tap) en diverse premiegevers om de deelnemers te stimuleren om te blij ven zitten. De nachten waren zwaar en soms koud en nat, zodat niet iedereen het eind haalde. De Hut kwam na heel wat kasteleins gehad te hebben in handen van Ton Buis die hele andere plannen met mijn stamcafé had. De Hut zou gesloopt worden, wat heel zeer deed bij de vaste stamgasten. Tijdelijk kregen wij een overgangscafeetje en dat werd ook De Hut genoemd. Dat werd het huisje waar Henk en Tanja Ursem hadden ge woond en dat naast de oude Hut stond. Dat zou duren totdat de Buizerd klaar was. Het was een prima oplos sing, het was er ook knus en gezellig. Nadat de Buizerd klaar was zijn mijn vrienden en ik er nog enkele keren geweest, maar de gezelligheid van de oude Hut vonden we er niet meer in terug. De Roode Leeuw Toen café de Roode Leeuw in 1982 werd overgenomen door Ed de Boer en Jan Kuilboer, hadden zij het plan om er o.a. een discotheek van te maken. Ze wilden er een vrachtwagencabine als plaats voor de draaitafels in maken. De cabine werd geleverd door autosloperij Cees van der Zel. Met behulp van o.a. Dirk van der Weerd en Jan Luken werd de cabine omgeturnd tot een fleurige met verlichting en technische snufjes uit geruste disco-unit. Wij begonnen 's morgens om half elf met het naar binnen rollen van de cabine, een on derstel met wielen in elkaar te lassen, de tafel voor de apparatuur binnenin te monteren en te installeren voor Co van Vliet. Ook werd alles in diverse kleuren ge verfd. Het werd de hele avond en nacht doorwerken, een paar uurtjes naar bed en 's morgens weer op tijd aanwezig om met een man of vier alles op tijd af te krij gen. Om 3 uur 's middags zou de opening plaatsvin den door de nieuwe eigenaars. Terwijl het volk voor de opening binnen liep, waren wij nog bezig de laatste rommel op te ruimen. De verf van de discocabine was net droog, het was precies gelukt. Vlug naar huis, douchen, knappe pak aan en naar de opening. 'Doodloof' na een paar biertjes naar huis. Eerst een paar uurtjes slapen, toen ging het wel weer. Maar lang was er niet gebruik gemaakt van de cabine dacht ik, want het was bloed heet in dat ding door alle apparatuur o.a. en is later alsnog platgeslagen tot schroot bij van der Zel. Oktober 2012 37

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 38