H emnerrngen aan het uitgaan in I ranged lijk Jan Luken en Ria Put-Luken De Hippobar In de jaren 60 kwamen wij als teenagers vaak in de Hip pobar in Noord-Scharwoude, vroeger heette het café De Vriendschap. Deze bar stond tussen de Dorpsstraat en de Voorburggracht, die toen nog water was, ongeveer ter hoogte van waar nu dansschool Schavemaker is. We gingen daar vanuit Heerhugowaard vaak zaterdag avond naar toe, ook zondagmiddag en -avond. Het ge beurde wel eens dat we zondagmiddag mooi aan een biertje zaten maar dat we ook nog te kerk moesten. Dus met een beste slok op naar Heerhugowaard naar de kerk, even een patatje halen bij snackbar Brand aan de Midden weg en weer op naar de Hippobar voor de volgende la ding bier. De eerste barkeeper was Theo (de?) Wit, daarna stonden Joop Kruk en Hilde van Langen achter de tap. De laatste barkeeper was Jan ('de Kikker') van Leeuwen. Enkele gebeurtenissen uit de tijd van de Hippobar Bram de Smit kwam trots de kroeg in en zei dat hij een an dere brommer had gekocht. Een paar jongens gingen naar buiten en kwamen even later weer binnen en vroegen aan Bram waar zijn brommer stond. "Vlakbij de deur" zei Bram. "Dan ligt hij nou te water denk, want wij zien hem niet en het borrelt erg in de sloot, we zagen ook een paar jongens hard weglopen." Bram vloog naar buiten en sprong de sloot in om zijn brommer te zoeken. Ondertussen haalde de kroegmaten de brommer van Bram weer te voorschijn van de plek waar ze hem 'opgescholen' hadden en zeiden; "Is dit je brommer, Bram?" Zij hadden namelijk een paar grote stenen in de sloot gegooid en dat borrelde behoorlijk. Toen Jan 'de Kikker' van Leeuwen achter de tap stond, was het vaak bar gezellig en vol in de Hippobar. Iedereen vroeg tegelijk om bier! De Kikker zei, "Wacht effe, dan krijgen jullie bier". Hij pakte een tuinslang van achter, bond hem aan de bierpomp en spoot alle glazen vol bier. Dat was grote schik vanzelf. Maar de gezichten betrokken toen hij vertelde dat hij de afgelopen week de riolering ermee had doorgespoten. Maar het bier smaakte even goed best! Het gebeurde ook wel eens dat er iemand te water raakte. Die moest dan plassen (wat de mannen vaak buiten de den) en door de drank deed hij een stap te veel en ging dan de plomp in. Als een jongen en een meisje een beetje scharrel hadden, gebeurde het vaak dat ze in een hoekje achter de kerk even lekker 'op de lip' gingen, zoals ze dat toen noemden. Je kon in de Hippobar ook pinda's en kleine smeerkaasjes kopen, dat smaakte wel bij een biertje. Er werd wel eens gedanst in het hoekje waar de jukebox hing. Ook werd er gedobbeld aan de bar, meestal kassie 21. Degene die verloor moest dan aan de anderen een drankje geven. We hebben ook nog twee voetbalelftallen De Vriendschap, later de Hippobar gehad, een mannen- en een vrouwenelftal. Dat was ook erg gezellig, maar of er door de vrouwen goed gevoet bald werd, is twijfelachtig. Uiteindelijk is de Hippobar verbrand, wat voor ons een gemis was. We zochten toen naar een andere kroeg, dat werd café De Hut. Gebeurtenissen in en om De Hut We gingen vaak naar café De Hut, het was er altijd ge zellig. Soms werd er spontaan muziek gemaakt. Er stond een piano, een trompet, gitaar, sambaballen en een drum stel, waarmee soms spontaan een orkestje werd gevormd door bekende of onbekende muzikanten. Zo ook de par ticuliere chauffeur van een makelaar uit Amsterdam. Hij kroop achter de piano en speelde de sterren van de he mel, terwijl zijn baas op het Waartje zat te blauwbekken om een vis te vangen. Soms kwam Crezie Eef (een drummende DJ) de boel ver maken. Tot hij te veel drank op had, zodat hij achter het drumstel vandaan rolde en hij naar zijn busje werd ge bracht om daar op de parkeerplaats zijn roes uit te slapen. 's Morgens keerde de entertainer Eef Bijpost uit Wierin- gerwaard huiswaarts. Zo zaten we vele zaterdagen met een groep gezellig in De Hut tot sluitingstijd. Dan moest de kroegbaas 'te bed' want om 5 uur kreeg hij weer een ploeg vissers die begon nen met koffie in De Hut. Maar onze dorst was nog niet over, dus gingen wij naar camping De Oude Boomgaard. Die kantine bleef nog langer open, zolang er volk was. Dus dat kwam mooi uit. In de hoek was een kegelbaan dus wij aan het kegelen, maar ja, met een slok bier op doe je wel eens raar. Dat werd op een gegeven moment met zijn allen 'glissen' op de baan, totdat de camping eigenaar Jan Bond op klompen, broek ophalend aan kwam lopen en bromde dat het over moest wezen, want anders gooide hij ons eruit. Dus toen maar weer een paar biertjes aan 36 Oktober 2012

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 37