Moin skoöltoid in Oudkarspel nn V! aMMml Zicht vanaf de NH-kerk in 1961 naar het zuiden. Helemaal links zien we de school met het grote schoolplein. Rechts zien we het oude raadhuisje nog zonder dakkapel. De eerste bewoner was een onderwijzer van de RK-school uit Noord-Scharwoude en later Dirk Boot. Schoolvoetbaltoernooi Elk jaar deden we als school mee aan een voetbaltoer nooi. Dat was een competitie tussen de OLS-scholen uit de Langedijk (Oudkarspel, Noord-Scharwoude, Broek op Langedijk), Koedijk, Sint Pancras en Heerhugowaard. De eerste prijs was een wisselmolen, een model houten houtzaagmolen, die beschikbaar was gesteld door de firma Eecen. Het is voor mij onduidelijk door wie en hoe dat steeds Het schoolelftal van de OLS-Oudkarspel van 1952 in Koedijk. Staand van links naar rechts: Rens Valkonet, Maarten Verkroost, Freek Hink, Klaas Drost, Piet Drost, Arjan Goudsblom, Hein Dekker, Kees Vriesman. Vooraan: Klaas Bakker, Jaap Barsingerhorn, Jaap van der Scheun, Jaap Plakman en Kees Rootjes. georganiseerd werd. Ik kan me dat niet meer herinneren. Vanuit de school van Oudkarspel was geen enkele stu ring of begeleiding. Onderling werd het elftal door ons zelf samengesteld, waarbij de leerlingen van de hoogste klas of de oudsten het meeste te vertellen hadden. Op eigen gezag gingen we dan naar Koedijk of naar Vrone of naar Reiger Boys. Alles op de fiets. We hebben het toernooi een keer gewonnen toen ik in de zesde klas zat. Dat kwam door de extra fysieke kracht. Door het grote aantal zittenblijvers in de vijfde klas was onze gemiddelde leeftijd groter dan van de andere teams. Op die leeftijd scheelt dat een slok op een borrel. Bardewiel Op de laatste foto zien we Bardewiel 2) in 1961 met het 'Vrouwenlandje' en links daarvan de 'Bardewielsloot'. Als er ijs was organiseerde de ijsclub 'De Volharding' daar zijn activiteiten. In de winter van 1953-1954 (ik zat in de vijfde klas) heb ik de eerste Dorpentocht gereden op kunstschaatsen. Je begon op Bardewiel, achter de hui zen langs en dan de eerste doorgaande sloot richting Sint Pancras, Koedijk, Warmenhuizen, Kalverdijk en weer te rug naar Bardewiel.Toen ik weer terugkwam op Barde- wiel was de laatste controlepost al verdwenen naar het café 't Huis de Brederode. Ik ben naar het café gegaan en heb daar mijn controlekaart ingeleverd. Mijn vader met Arie Kooy, de voorzitter van de ijsclub, hebben mij de laatste stempel gegeven. Enige maanden later is het café verbrand. Het was de enige en laatste keer dat ik in dat café ben geweest. Oktober 2012 31

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 32