Moin skodltoid in Oudkarspel De bocht in de 'Luizeknip' van Oudkarspel in de jaren 50. Van rechts naar links: de voorge vel van De Olifant, kapper van Oijen, manufacturenzaak Freek Moeijes (later Kayer) en het woonhuis van de familie IJff, later van A. Duijvis. Aan de andere kant van de straat het woonhuis van de familie Langedijk. Daarnaast was een open grasveld waar met de kermis de golfbaan stond (hobbelende geit of rups). (Foto: archief Langedijker verleden) Met de herfstvakantie van 1952 gingen we naar onze nieuwe locaties om na de zomervakantie weer terug keren in onze nieuw verbouwde school. Dat schooljaar 1952-1953 heeft op die leeftijd bij mij een heleboel aparte indrukken achtergelaten: - Je ging naar een andere locatie met de klas (een in onbruik geraakt oud café in een andere omgeving). Als je pauze had was er geen schoolplein; we bleven maar wat hangen op straat. - Gelijktijdig werd de sluis van Oudkarspel verbouwd. Twee keer op een dag liep je langs de sluis heen weer naar huis en je volgde de bouwvorderingen. De deu ren werden vervangen door schuiven en de oude rammelende ophaalbrug werd vervangen door een vaste betonnen brug 1 - De jeugd voetbalde altijd bij Hart op een grasveldje. Op dat trapveldje waren er altijd jongens om te voet ballen. 'Genog joos', zeker van die grote roomse ge zinnen. - In dat schooljaar begon ik met accordeonlessen bij Cor Geerling. Hij was muziekleraar (piano en accor deon) en tevens de dirigent van de operettevereni ging. Het repertoire was destijds van 'Grafin Mariza' of 'Blume von Hawaii' met als zangsolisten onder andere: Piet Tromp en Hannie Wolfswinkel (Schene) en vele andere Langedijkers. - In oktober 1952 kwam er een nieuw stripblad uit: Do nald Duck. Een weekblad. Je kende Donald Duck van de tekenfilms in de bioscoop 'Tivoli' waar je af en toe op zondagmiddag kwam. Maar een wekelijks strip blad van Donald Duck was compleet iets nieuws. Ik kreeg hierop een abonnement als cadeau. Als 'collec tors item', zoals je dat tegenwoordig noemt, heb ik de eerste jaargangen nog bewaard. (jOü&üwrtey In de winter van 1952-1953 kreeg ik het schaatsen on der de knie. Op ondergebonden schaatsen: 'Ruiters' van mijn moeder. Op 1 februari 1953 werd Nederland getroffen door een vliegende storm met springtij. De watersnood in Zuid-West Nederland kan ik me nog goed her inneren. We zaten aan de radio gekluisterd voor het laatste nieuws. In januari 1953 verhuisden wij naar de overkant van de straat en werd ons huis verbouwd. Meester de Ruiter was een fervent radioamateur. Thuis had hij een hoge zendmast. Een keer organi seerde hij een radio-uitzending. Hij had een ontvan ger meegenomen en zijn vrouw (Sjimmie) met een leerling uit onze klas spraken ons toe vanuit zijn huis. Het was op de 80 meterband van de korte golf en dat ging niet helemaal zonder gepiep en ge kraak, maar het was een overtui gende demon stratie geweest. Links het voorblad van de allereerste Donald Duck Oktober 2012 29 EÉN VROLIJK WEEKBLAD

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 30