Moin skoöltoid in Oudkarspel De Kleuterschool In 1946 werd ik 4 jaar en mocht ik naar de kleuterschool. Voor je gevoel werd je de eerste keer gebracht en gehaald. Voor de rest werd geacht dat je jezelf wel redde. Het schooltje stond achter het oude DTS-terrein. Een houten gebouwtje dat op de hoogte van de kaai was ge bouwd. Daarvoor was een speelplaats met een zandbak en een hoog hek om de ballen van DTS tegen te houden. Hier paste net een elftal in. Als je bij DTS binnenstapte keek je tegen een schot om te voorkomen dat je kon zien wie er allemaal onder de douches stonden. Kort na de verbouwing van de lagere school in Oudkarspel (win ter 1952-1953) kwam er een tweede veld en heeft DTS een stenen gebouw met 4 kleedkamers met douches neergezet achter het doel van het eerste veld. Aan de voorkant was de snoeptent met als eerste beheerder De kleuterschool achter het oude DTS-veld (1948). De twee leidsters, Alie Ootjers (vooraan) en Corrie Kalverdijk (achteraan) leiden de twee kringetjes met kleuters. Wij waren thuis sportief ingesteld en volgden de sport op de voet. In het bijzonder het wel en wee van DTS. Ik kwam er met regelmaat en was ook al lid. Er was toen nog maar één veld. Langs de noordzijde ervan was een lange (lage) overdekte tribune met rietmatten en houten banken. Bij de middenlijn stond een houten lessenaar voor de pers. Om de school en het DTS-veld te bereiken moest je langs het café van Jansen (later Toon Schilderman) en een gam mel bruggetje over. Later is daar een ijzeren boogbrug ge komen. De huidige kolfbaan bij het café was er toen nog niet. Daar was toen een groot grasveld. Vlak voor de brug rechts aan het water stond een klein schuurtje. Het staat er nog. Hierin waren de twee kleed kamers. Achterin een grotere voor de thuisclub en voorin een kleinere ruimte met een kraantje voor de bezoekers. Cobus van der Zel. De deuren die gebruikt werden kwamen uit de verbouwde lagere school van Oudkarspel. Ik herkende daarvan de oude blauwe panelen. Zwemles heb ik niet gehad. Ik heb het mezelf aangeleerd in 't Skarpet in Oude Niedorp. We begonnen te poede len in de Snipsloot achter de kerk. Je kon niet oversteken, want je kon niet zwemmen. En als er een vriendje was aan de overkant dan moest je omlopen en langs het veld van DTS over de kaai. Als je geluk had was hij er nog en anders had je pech. Achteraf bezien is het voor mij niet goed te bevatten dat je dat soort dingen al op eigen ge zag deed terwijl je niet kon zwemmen. Later ging je naar Oude Niedorp met je vriendjes op de fiets. Weer later gingen we altijd zwemmen in het kanaal bij de Roskam (Laanweg). Bij de familie Hink kon je je Oktober 2012 27

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 28