Moin skodltoid in Oudkarspel De boerderij werd overgenomen door Piet Langedijk, de va der van Cees Langedijk (Cees is eind april 2012 overleden). Het plan was dat wij erin zouden trekken en het geheel zouden verbouwen. De werkplaats kwam dan in het achterhuis. Er was alleen een klein praktisch probleem. Het huis was nog bewoond door Henk Rootjes (voor) en mevrouw Kooy (middenhuis). In januari 1953 vond een woningruil plaats. Wij trokken in de schuur en Henk Rootjes trok in ons oude huis op nr. 913. De oude mevrouw Kooy bleef er nog een paar jaar wonen tot ze naar het bejaardenhuis ging. Daarna kwam ook de werkplaats over. Wij hadden een zogenoemd TBC-huisje dat was uit gebreid met 4 slaapplaatsen. Na de oorlog gingen we daarmee ieder jaar in de zomer kamperen op de 'Paardenhemel' in Groet. Het was een demonteerbaar houten huisje, in die tijd veel gebruikt door TBC-patiënten. Oorspronkelijk zaten er wieltjes onder. Ter bevordering van de therapie kon het huisje dan zo gedraaid worden, zodat de zieke dan op timaal kon profiteren van het zonlicht. Dit huisje werd voor tijdelijke bewoning een paar maanden opgebouwd in de schuur. Gezicht op Oudkarspel naar het noorden vanaf de NH-kerk gefotografeerd in 1961. De brug naar het Waarland was al gebouwd en de verkaveling van de Koog is net begonnen. Linksonder zien we het achtererf van vroeger bakker Willem Verkroost. Aan de andere kant van de Middenkoogweg de boerderij van Cees Langedijk. Het terrein daartussen is voor mij altijd braak geweest. Rechts, over het water achter ons huis op nr. 888, staat de tuinderij van Jan en Corrie Meester, onze achterburen. Verderop pal aan het water zien we een gebouw met een dak kapel: de EZO-fabriek. Aan beide kanten van de EZO zien we twee dubbele plees aan de slootkant staan. Te zien aan de typische schuine dakjes, achteraan op de padjes van nr. 896 en van nr. 908 voor respectievelijk 3 en 5 gezinnen. Weer verder zien we de brug van Mathijs de Boer met rechts over het water de veestallen. Tussen het huis van de Boer en de sluis is een open grasveld waar later huizen op zijn gebouwd. Over de sluis zien we verder de zuurkoolfabriek van Hart en het 'Noordeind' met de 'Luizeknip'. 26 Oktober 2012

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 27