Het wel en wee van Café Marktzicht Wij waren daar ook voorstanders van. Maar eerst kwam Noord-Scharwoude, dan Oudkarspel en dan Broek. Aan die logés hebben we niet veel gehad. Daar was de familie Vijzelaar gauw mee klaar. Op 30 april waren er op het Ha venplein kinderspelen en 's middags werd er op het voet balveld voor de ouderen veel georganiseerd. Maar over de grote muziekfeesten van de Marinierskapel en de Jo- han Frisokapel in de neerzetveiling hoor ik niemand. Dit bedoel ik, dat het moeilijk is als niet-christelijke te over winteren in het dorp. Gelukkig is het nu beter geworden. Maar inmiddels hadden we wel 25 roeibootjes, die wel veel werk maar ook veel plezier hebben gegeven. Het betekende 's zomers veel logés uit Rotterdam, België en Amsterdam. Er waren Amsterdam mers bij die belden don derdag om een bootje. Mijn vader gaf het num mer van het bootje door en dan werd het gepakt op zaterdag of zondag. Zaterdagavond was het meestal feest als de heren uit Rotterdam en België er waren. Om 1 of 2 uur 's nachts kwam politie Prins langs. "Zo, dat is nog aan het feesten?" zei hij. "Ja, logés," werd er door mijn vader gezegd. "Maar die meneer niet," zei de veldwachter. "Nee, die hoort bij de inventaris," was het antwoord van mijn vader en hij gaf Prins een borrel en dan was het goed. Nog een voorval. Die Rotterdamse meneer kwam voor het eerst en vroeg een flesje pils. "Datheb ik niet, een glas bier kan u krijgen," antwoordde vader. "Dat moet ik niet, dan zijn we uitgepraat." Maar na vijf minuten moest hij dan toch maar een glas. Hij vond het zo'n mooi biertje dat hij is gebleven tot 1966, van 1952 af. We hebben een kostganger gehad die uit Tilburg kwam. Hij was procuratiehouder bij de firma KW en is 12 jaar bij ons gebleven. In 1956 kreeg mijn vader zijn eerste VW. Lichtblauw was die en vader was apetrots. Maar de transporteurs die er zaten plaagden vader alweer. "Cor, het stuur is van mij" zei de een, "de wiel doppen heb ik be taald", zei een ander. Maar het waren leuke grapjes. In 1966 kreeg mijn vader een waarschu wing van zijn hart en hebben mijn ouders het café verkocht. Maar ze hebben er al die jaren veel ple zier van gehad. Er was een klant die had een jaar lang alles ge noteerd. Eén keer in het jaar kreeg hij een rekening. Het scheel de 10 cent. Dus ik wou zeggen, ze heb ben het goed gedaan. 20 Cor Vijzelaar achter de tapkast van café Marktzicht Oktober 2012

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 21