Het mm we. en wee van afé ^Marktzicht -■ - - - a mm H v A.Beemsterboer-Vijzelaar By de Veiling i - Vyï:;'-'-' Cv- :r Café Marktzicht op een oude ansichtkaart van rond 1910. In die tijd was C.Kuiper de kastelein. Mijn ouders, Cor Vijzelaar en Marie Gerritsen, trouwden op 17 mei 1929. Ze kwamen te wonen op de Dijk in Broek in een huis dat opa Jacob Vijzelaar had laten bouwen voor f 3000 Het stond er eenzaam, maar later zijn er nog twee huizen bijgebouwd. Eén voor meester Verweel en één voor politie Leegwater. In 1931 werd er geruild. Opa en oma gingen naar de Dijk en vader en moeder naar het café. Het derde huis rechts vanaf de hoek was het betaalkantoor van de veiling Een marktcafé was wel hard werken. 's Morgens om ze ven uur potten koffie voor de boeren en tuinders die uit Koedijk, Heerhugowaard en Langedijk kwamen. Een kof fiemachine hadden we nog niet, maar dat duurde niet zo lang. Ik weet nog goed hoeveel er nodig was: 4 eetlepels koffie, 1 theelepel Buisman en een fluitketel water. Dan had je zestig koppen koffie, een hele vooruitgang. En dan had je nog een chocoladeketeltje op een 'petroliesteltje'. Was de veiling afgelopen dan was het keteltje aangekoekt. Aan de overkant stond het betaalkantoor van de veiling met daarachter een zaal waar de Koophandel en het be stuur van de veiling vergaderden. Er was geen kantine, dus werd het door café Marktzicht voorzien van eerst koffie en daarna een drankje (meestal cognac en punch of een bittertje). Boven werden een paar kamertjes gebouwd voor logés. We hadden daar nog geen douche, maar wel vaste wasta fels. Er was ook een klein meidenkamertje want we kre gen een meisje voor dag en nacht, meestal uit 't Waarland of 't Veld vandaan. Die kwamen uit een groot, vaak ka tholiek, gezin. Door het harde werken bleef er financieel wat over en werd er steeds in het nieuwe jaar wat gedaan aan het café. Er werden roeibootjes gekocht omdat er een visclub en 18 Oktober 2012

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 19