Reconstructie van de gevel van de vroegere conservenfabriek 'De Burcht om de mogelijkheid te creëren om de nieuwe staalconstruc tie (nodig om de gevel goed te kunnen verankeren aan de nieuwbouw) te kunnen plaatsen, uitvoering 19 mei. Gelijk tijdig wordt er een begin gemaakt met het plaatsen van de gedeeltelijk nieuwe kozijnen en het restaureren van de ko zijnen die blijven zitten. Op 26 mei zal de schoorconstructie aan de voorzijde van de gevel worden verwijderd. Nadat alle losse elementen en slechte stenen zijn verwijderd wordt er begonnen met het restauratie metselwerk, nadat dit gereed was konden de voeger en de stukadoor beginnen met hun deel van de restauratie. Hierna kon Schildersbedrijf D. Zijp en Zoon aan de slag om alle kozijnen te voorzien van een nieuwe laag verf in de naar ons bekende historische kleuren. Uiteindelijk werd na de herfstvakantie de steiger verwijderd en was de gevel in oude luister hersteld. Hierbij rekening houdend met de tegenwoordige eisen op het gebied van iso latie en vochthuishouding, aan de achterzijde van de gevel zijn verholen goten aangebracht en voorzien van keurige knelstrips. Ook de nodige voorzieningen tegen de tocht zijn op een nette wijze opgelost. Als we terug kijken op de hele restauratie van de gevel kan ik niet anders zeggen dat het werken met enthousiaste men sen [die duidelijk rekening houden met elkaar] een product levert wat er weer jaren tegenaan kan. Zo staat de gevel van Verburg er weer prachtig bij Oktober 2012 17

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 18