Cor Oudendijk 3 keer in de week boi hullie an de deur. Volgens moin was moeder Trien zowat nooit verder as Alkmaar weest, dus ik vroeg: "Gaat 't wat, deer in Engeland, bevoorbeeld boskippe doen?" Ze zoid: "Aris, moin joon, d'r is niks an, 't staat boven de winkel, Supermarkt, nou dat staat 'r boi Dries Goudsblom ok. Ik kom d'r binnen en zeg teuge die man met dat jassie an achter de toonbank: "Ien brood en 'n pakkie butter. Nou, hoi greep 't zo". Alliendeg most ik 'n keer zo nodeg en we liepe langs 'n park met 'n skutting en d'r hinge bordjes an de deure. Closed. Ik docht, dat treft, maar ze ware allegaar vast. Cor heb later uitloid, dat dat wat aars betekent. Cor en ik hewwe ok nag wat dein voor Radio Lange- doik, 'n programma "Te gast boi Trien". En den kookte en bakte Moeder Trien in hullie kloine keukentje ouwer- wesse dinge met 't recept deerboi, grauwe erwte, boffers en sudderlappies. Cor's inzet voor de lokale historie was groot. Cor wist veul en deed veul en skreef in Van Otterplaat tot Groen- veldsweid hele mooie verhale. En hoi zag altoid hele am- parte invalshoeke. Deer op die cremasie ware ok mense, die nou al zoide: Hoe moet 't verder met de jaarvergade- rings? Oigenlek kwam ik meestal allien voor Cor. Voreg jaar is Cor onderskeiden deur z'n West-Friese Vriende, met 'n geweldeg ienmaleg nummer: Skroivende Cor, allien maar met verhaaltjes van Cor, 'n heel blad vol. 'n Eerbetoon an 'n groot man. Al deuze gedachte ginge deur me heen op die ochtend boi 't ofskoid van Cor, 't verdriet van Janny, de joos, kloin- kind en de familie. De mooie welge meende toesprake, maar we moete ver der, zonder Skroivende Cor, maar met 'n zwoigende Cor. Dat Cor nag lang in onze herinnering bloift leven. ZUID-SCHARWOUDE. Nog maar juist hersteld of een tweede botsing volgde Oktober 2012 13

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 14