I 1 n mennoiriann v^oir wtlm K HeiMj Hans de Graaf Na een korte maar slopende ziekte is op 18 juli 2012 onze voorzitter Cor Oudendijk op de veel te jonge leeftijd van 58 jaar overleden. Cor is geboren op 5 juni 1954 als enige zoon van huisschil der en saxofonist Jan Oudendijk en Trien Groot. Cor was, hoewel geboren in het ziekenhuis in Alkmaar, een echte Zuid-Scharwouder en zat aan de Koog in Zuid-Schar- woude op de kleuterschool. Aangezien de schoolgrens bij de Kromme Brug lag, moest Cor in Noord-Scharwoude naar de lagere school. Na de middelbare school was Cor werkzaam bij zoals dat toen heette de PTT, later Post NL. Zijn grootste hobby en passie was de geschiedenis van de Langedijker dorpen. Begin jaren '80 was Cor bestuurslid van stichting Kooger Kerk en in 1987 was hij met oa. Jan IJff en Jan Wijn oprichter van Langedijker Verleden, dat als thuisbasis het Regthuis in Oudkarspel zou krijgen. Cor woonde jarenlang met zijn moeder aan de Dorps straat in Zuid-Scharwoude en verhuisde later samen met zijn vrouw Janny naar Oudkarspel. En na een paar jaar Nieuwe-Niedorp toch weer terug naar Oudkarspel. Cor mag rustig de motor achter Langedijker Verleden genoemd worden. Vanaf het begin als secretaris en later als voorzitter gaf hij richting aan de stichting en was hij door zijn fenomenale kennis van de Langedijker historie een vraagbaak voor velen. Ook voor ons jaarlijkse blad 'De Otterplaat' schreef Cor menig stuk. Altijd na grondig onderzoek, want Cor had een hekel aan slordigheden, de feiten moesten kloppen. De bestuursvergaderingen, maar zeker niet te vergeten de jaarlijkse donateuravond, praatte Cor altijd op zijn eigen onnavolgbare manier aan elkaar. Doorspekt met anekdotes en in onvervalst West fries. De taal die hem zo na aan het hart lag en waar hij zich als geen ander in uit kon drukken. Afgelopen voorjaar begonnen de gezondheidsproblemen en kon Cor voor het eerst wegens ziekte niet bij de ope ning van ons tentoonstellingsseizoen aanwezig zijn. Toen konden we niet vermoeden dat die ziekte hem in zo korte tijd fataal zou worden. Bij de voorbereiding en de inrich ting van de tentoonstelling 'Effies opsteke' heeft Cor nog een belangrijke rol gespeeld. Wij zullen Cor in onze herinnering houden als een en thousiast, deskundig en zeer actief bestuurslid van onze Stichting maar bovenal: als een fijn en warm mens. We wensen Janny en de verdere familie heel veel kracht toe om dit grote verlies te dragen. Cor, bedankt voor al je geweldige werk en je vriendschap, we gaan je ontzettend missen en zullen het nog vaak over je hebben. Oktober 2012 11

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 12