Laatste contacten met C OF i Arie Kaan "Deer zal ik den wel onder komme te staan". Ik kan daar niets op terug zeggen want het is maar al te waar. Het is 12 juni 2012 en ik bezoek Cor om met hem de Otterplaat van 2012 door te spreken. We lopen de inhoudsopgave door en bij de regel 'In memoriam Wietze Dreijer' maakt hij deze opmerking. Hij heeft dit in memoriam zelf nog geschreven en beseft dat hij daarna zelf beschreven zal worden. Half mei hebben wij via de mail het rampbericht over Cor vernomen: Cor is ernstig ziek en zal niet meer beter worden. Ik stuur Cor een mail en zeg dat ik hem snel zal bellen. In die mail zeg ik ook "Zoveel plezier heb ik al met je gehad met activiteiten over de historie van Langedijk, zoveel leuke gesprekken en vergaderingen. Dan denk je toch dat doen we nog zeker 20 jaar lang". De laatste jaren hadden we veel contact met elkaar om dat we vol energie de Otterplaat zo mooi en interessant mogelijk wilden maken. Ik probeerde hem daarbij waar ik kon werk uit handen te nemen, want hij deed al zo veel voor Langedijker Verleden. Als ik hem bel hoor ik meteen aan zijn stem dat het vrolijke en enthousiaste dat hem kenmerkt weg is. Hij vertelt over zijn bezoek aan de specialist in het ziekenhuis die hem het fatale bericht meldt en of hij nog vragen heeft. "Nou, op zo'n moment heb je geen vragen hoor", zegt Cor gelaten. "Ja, dat is dan je beloning", stelt hij teleurgesteld vast. Ik voel aan dat hij dit zegt tegen de achtergrond van altijd je best doen. Werk, hobby, maar ook privé, Cor kon niet anders dan zijn best doen. Hij zal me bellen wanneer het uitkomt om hem te bezoeken. Dat wordt die 12e juni. Cor ligt in bed en zal er even uit komen om alles aan mij te geven voor de Otterplaat van 2012. Even later komt er langzaam bewegend een magere man de kamer in, Cor, die na de begroeting naast me gaat zitten. Ik begin om hem op te vrolijken een komisch en interessant historisch verhaal te vertellen over Langedijk. "Stop", zegt Cor, "geen lange verhalen met veel informa tie want ik kan dat niet meer aan." We gaan snel aan tafel, waar Cor na elke zin moet bijko men. Ik krijg van hem de computergegevens die er voor de Otterplaat al zijn, mappen en foto's. "Je kan me nog twee weken bellen, daarna ben ik er denk ik niet meer." Dan geeft hij een wanhopige schreeuw van onmacht en moet zijn bed weer in. Ik voel zijn peilloze verdriet om zijn passie voor de Langedijker historie definitief los te moeten laten. "Doe alles maar in een plastic zak, die ligt in de gang, anders valt er misschien wat uit de mappen", roept hij nog vanuit zijn slaapkamer. Zwaar aangeslagen vertrek ik na dit laatste bezoek. De Otterplaat, zijn trots, zal net als zijn dierbaren zonder hem verder moeten. Cor bij de opening van het museumjaar in 2011 10 Oktober 2012

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 11