I ^Wietze D ii mennoiriaun 'reijer Reacties op het vorige nummer Nog een reactie op 2010 In de Otterplaat 2010 staat een foto in oor logstijd van een schuit aan de wal bij De Hut. Hierop ontwaarde Margriet Bulloo- per-Eecen zichzelf (met haarstrik) en haar broer Sijf (die hele blonde). Eronder staat o.a. Annie Schut vermeld, maar dat moet Corrie Schut zijn. Corrie werkte in de huis houding van de familie Eecen en paste nog wel eens op de kinderen. Cor Oudendijk Op 2 november 2011 overleed onze oud-voorzitter Wietze Dreijer. We zullen nooit weten of hij het zelf heeft voelen aankomen. Plotseling was hij er niet meer. Wietze werd geboren op 20 september 1938 te Holwerd in Friesland. Hij kwam als jongste ter wereld in het gezin van Johannes Aris Dreijer en Tietje de Ruiter. Na een jeugd, waarvan hij vaak verhaalde, in het weidse Friese land, werd hij leerling-timmerman. Toch zou hij geen beroep in het timmervak kiezen maar meer de bouwkundige kant uit gaan. Er bestonden al jaren plannen om de Lauwerszee in te polderen. In 1961 begon Rijkswaterstaat met het ma ken van een werkhaven bij Oostmahorn, hemelsbreed niet zo ver van de woonplaats van Wietze. Hij belandde op de tekenkamer van de Lauwerszeewerken. In de jaren 60 van de vorige eeuw verhuisden Wietze en zijn vrouw Sijke Feenstra naar Noord-Holland. Zijn vrouw liet zich vanaf die tijd trouwens Sita noemen. Er werd een functie aanvaard bij de gemeente Schagen. Eind jaren 60, toen de verkaveling van het Geestmeram- bacht goed op gang kwam, solliciteerde hij naar een func tie binnen de gemeente Langedijk. Op de verkavelde But- terlaan wist hij een oud huisje te kopen, tot kort voor die tijd bewoond door Dirk de Vries. Wietze en Sita mochten het slopen en er een nieuwe woning bouwen. De casco woning werd door hen zelf afgetimmerd, geschilderd en behangen. Op 7 maart 1977 verhuisden ze vanuit Schagen naar Oudkarspel om er nooit meer weg te gaan. Wietze kwam bij de gemeente Langedijk bij de sector Bouwen en Wonen, waar hij zich o.a. bezighield met het aankoopbeleid voor het toenmalige Bohangebied (plan Oosterdel). Woningtaxaties voor de WOZ, vaak samen uit gevoerd met Cees Bes, behoorden ook tot de werkzaamhe- den van Wietze. Het onderhoud van gemeentegebouwen bracht hem in aanraking met museum Broeker Veiling, de Kooger Kerk en 't Regthuis. Toen de Stichting i.o. Verbor gen Verleden Langedijk (de voorloper van Langedijker Verleden) zich in 1984 sterk maakte om het door particu lieren bewoonde voormalige raadhuis van Oudkarspel als museum te gaan inrichten, vonden ze in Wietze Dreijer een vurig voorstander. Ofschoon het zijn werk was, legde Wietze er zoveel persoonlijk enthousiasme in dat het be stuur van de Stichting Langedijker Verleden hem de aan gewezen persoon vond om het museum in 1989 te openen. Met een koets werden Wietze en Sita Dreijer opgehaald en openden zij, verkleed als Ambachtsheer en -Vrouwe van Oudkarspel museum 't Regthuis. Sinds dat moment was het gebouw voor Wietze 'zijn Regthuisje' geworden. Toen Jan IJff aangaf, vanwege zijn leeftijd, niet meer als be stuurslid te willen functioneren, vond hij in de intussen gepensioneerde Wietze een opvolger. Hij werd al vrij snel tot voorzitter gekozen. Een functie die hij een paar jaar ge leden wegens gehoorproblemen moest neerleggen. Op 26 december 2002 overleed zijn geliefde vrouw Sijke. Hij sloeg zich manmoedig door dit verlies heen, maar aan alles was te merken dat hij zijn vrouw heel erg miste. De bemoeienissen met 't Regthuis hielden hem onder de mensen, maar thuis was het erg stil, zoals hij zelf vaak zei. Boven zijn rouwcirculaire staat niet voor niets: "Morgen zie ik je weer. Nu is die morgen aangebroken dat ik weer bij je ben. Laten we nu samen op weg gaan naar de eeuwige stranden om rust te vinden." We verliezen in Wietze een vriend en hulp en we zullen hem heel erg missen, maar hopelijk heeft hij nu weer rust gevonden bij zijn vrouw. Bedankt voor alles, Wietze. Oktober 2012 9

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2012 | | pagina 10