Reacties op het vorige nummer De Openbare Lagere School van Broek op Langedijk Er kwamen drie reacties op deze schoolfoto. Van de eer ste zijn helaas de gegevens van de afzender verdwenen. Deze lezer trok in twijfel of op de foto inderdaad kinde ren stonden die waren geboren in 1949. Er werd gedacht aan iets eerder. Dit werd bevestigd door Nettie Newland-Zeeman. Zij schreef: "Een kleine correctie bij deze foto. Bijna alle kinderen (27) zijn in 19S3 en 19S4 bij mij in de klas gekomen. Ik was van 19S2 tot 19SS onderwijzeres op deze school, de zogenaamde Staase Skool. Zij waren toen zes jaar oud en zijn dus niet in 1949 maar in 1947 of 1948 geboren. De foto is waarschijnlijk genomen in 19S9. Overigens een heel mooie foto en voor mij een feest van herkenning." Nel de Hart-Berkhout liet nog weten dat haar neef Jaap Kroon het bijschrift had opgesteld, ofschoon de foto wel uit haar collectie komt. Meester Burtner (inmiddels 81 jaar) bevestigde dat de kinderen het geboortejaar 1947 en 1948 hebben. De foto is genomen in 1959 en betrof alleen de zesde klas. Het was een grote uitzondering dat er dit schooljaar een volledige klas was, want er waren altijd combinatieklassen. Het was namelijk maar een kleine school met 3 lokalen en een noodlokaal aan de overkant van de Dorpsstraat. Dat noodlokaal was in de Vrijge maakte Gereformeerde Kerk, naast het postkantoor. Toch bijzonder dat een openbare (dus niet op religieuze grondslag) lagere school gewoon deze gereformeerde kerkelijke ruimte kon gebruiken. We plaatsen de foto hier opnieuw. Op de foto staan achterste rij v.l.n.r.: 1.Meester Koningsteijn, 2.Janny Engel, 3.Jannie Schoenmaker, 4.Gert van der Oord, S.Arie van der Gracht, 6.Lya Molnar, 7.Elly Kaas, 8.Janny Molnar, 9.Renie Klingeler. De rij daarvoor v.l.n.r.: 1.Maarten Koningsteijn, 2.Joke Schouten, 3.Nel de Ruiter, 4.Nel Berkhout, S.Marian de Feyter, 6.Babs van Loenen, 7.Tineke Woldhuis, 8.Gea Mulder, 9.Helma Hart, 10.Sonja van Schoorl. De rij daarvoor v.l.n.r.: 1.Jan Koningsteijn, 2.Willem Beets (afkomstig uit Heerhugowaard), 3.Joop Kuiper, 4.Wim Drankier, S.Rob Berkhout, 6.Peter Beemsterboer, 7.Ron Luiting, 8.Hans Wagenaar 9.Kees Jansen. Op de voorste rij v.l.n.r. 1.Sjon de Boer, 2.Frans Wit, 3.Kees Rutsen, 4.Kees Eriks, S.Herman Langedijk, 6.Nico van der Hurk, 7.Gerard Kuiper 8.Hans Scheffel. Jan de Graaf ontbreekt op de foto. Oktober 2011

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 8