het vorige nummer Redactie De treinverbindingen van Noord-Scharwoude Piet Bommer uit Tuitjenhorn schreef ons het volgende: Ik las in uw mooie blad het stukje over de veilinglijn van Noord-Scharwoude. In Noord-Scharwoude zelf is daar eigenlijk niets meer van terug te vinden, maar er staan nog een aantal ijzeren spoorbielsen vlakbij de brug (ach ter het struikgewas, gebruikt als hekpalen). Op de oude foto's zijn zo lijkt het alleen maar houten bielsen te zien, zijn ze dan (daar) ooit gebruikt kun je jezelf afvragen. Ik heb dit soort ijzeren bielsen in het buitenland wel eens gezien." Tinie Glas-Möller uit Zuid-Scharwoude belde dat ze nog een foto bezit waarop de vroegere stationschef van Noord-Scharwoude staat. Het gaat om Jan Willem Dijk man, geboren in 1879 te Velsen. Hij trouwde in 1903 met Geertje Zweed, geboren te Oudkarspel als dochter van Pieter Zweed en Mietje Offenberg. De Offenbergs kwa men van de Zaan. Tinie's man, Piet Glas, is via zijn over grootmoeder Maartje Offenberg aan deze familie ver want. Spoorwegbeambte Dijkman overleed in Haarlem in mei 1957. Links stationschef Jan Willem Dijkman in spoorweguniform. Rechts een gezinsfoto met zijn vrouw Mietje Offenberg en hun zoon Jan Algemeen Nico Hart, zoon van Klaas Hart, schreef ons uit Den Haag: "Het is wel bijzonder dat er vier artikelen in staan waar ik me direct bij betrokken voel: het artikel over de fami lie Hart natuurlijk, dan het artikel over de brand van de Oudkarspeler kerk, ook het artikel over het verdwijnen van onze twee schoolgebouwen én het artikel over molen 'H' dat eigenlijk het verhaal over de familie Hart inluidt. En dan is er nog die foto onderaan pagina 29 waarop de schuur is te zien (die met die witte dakrand) waarin ik jarenlang (met o.a. Jos Quax) met een bandje speelde en die later meer een ontmoetingsplek werd voor gelijkgestemden. De voorloper van The Gunner in Broek op Langedijk en Le Petit Ca nonnier in Zuid-Scharwoude, later De Koog in het oude raadhuis in Zuid-Scharwoude en weer later De Koog in Noord-Scharwoude." Jeugdherinneringen uit de oorlogstijd Jopie Oud vroeg zich af of de redactie wel wist dat de Snipsloot aan de noordkant van Eecen is. Het was van wege het feit dat we in haar artikel hadden toegevoegd dat die aan de zuidkant van Eecen is. We zaten met de redactie bij elkaar en toen viel de opmerking: wie weet van de jongere generatie nu nog wat de Snipsloot is. De oplossing was om er even een verklaring bij te zetten. Wat wil nu het geval, in de volgende zin komt het woord 'zuidkant' voor. Onder invloed hiervan is er per ongeluk 'zuidkant' vermeld. Gelukkig zal geen van de lezers den ken dat Jopie Oud het niet wist. 6 Oktober 2011

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 7