Redactie De opening van 't Regthuis in 2011 Vanzelfsprekend trok het hele spektakel veel publiek, mede dankzij het stralende weer. Hierna togen velen naar binnen om te genieten van een hapje en een slokje. In ge deelten ging het daarna naar de expositiezolder waar met hulp van de Langedijker brandweer een interessante ten toonstelling was ingericht. Zo waren er o.a. een compleet aangeklede oude en een moderne brandweerman te zien. In de vitrines lagen diverse attributen uit een recent en verder verleden. Een aantal foto's belichtte verschillende perioden uit de voorbije zeventig jaar brandweer. Vooral de kinderen stonden met open mond te kijken naar een verzameling brandweerautootjes van brandweerman Douwe de Vries in de vitrines. Wel kijken, maar aanko men niet, was het motto. Oud-burgemeester Bulte staat klaar om met een slag op het brandweerbekken de tentoonstelling te openen (foto Guus van der Plas) Oktober 2011 Rond half tien arriveerde de Langedijker brandweer met groot materieel, oud en nieuw. Naast de moderne wagens hadden ze namelijk ook de oude Chevrolet en het VW-busje meegebracht. Alles werd in ge reedheid gebracht om een demonstratie te geven met de oude spuit. Rond dezelfde tijd betrad oud-burgemeester Bulte 't Regthuis. Aan hem was gevraagd om de expositie of ficieel te openen. Klokslag tien uur hield de heer Bulte, na een korte inleiding van de voorzitter, een onderhoudende toespraak waarbij hij anekdotes uit de historie van de brandweer naar voren bracht. Hij benadrukte hierbij het grote belang van een brandweerkorps zoals we dat in Langedijk hebben. Niet al leen bij de bestrijding van branden, maar ook bijvoorbeeld bij de hulp die enkele ja ren geleden werd gegeven bij de overstro mingen in Arcen in Limburg. Ook noemde hij de gemeenschappelijke factor die er al tijd bestond tussen de Stichting Langedijker Verleden, 't Regthuis en de brandweer: oprichter en oud-bestuurslid Jan IJff. Helaas ontviel Jan ons in 2007. Na zijn toespraak rende de heer Bulte met het oude brandweerbekken, onder het roepen van 'brand, brand', naar buiten. Terwijl de mannen pompten, mocht de voorzitter ook even laten zien hoe hoog hij kon spuiten Dit was het sein voor een vijftal brandweermannen, ge kleed als bakker, slager en timmerman van rond 1900, om de brandspuit naar buiten te rijden en in gereedheid te brengen voor de spuitdemonstratie. Brandmeester voor deze dag, Berrie Sprenkeling gaf hierbij de instructies. Het bleek dat het oude beestje nog best mee kan. De vier pompers hadden druk werk. Op uitnodiging van brandmeester Berrie werden enkele heren uit het publiek gevraagd om ook even te helpen pompen. Dit viel na een paar minuten, volgens zeggen van de heren, nog echt niet mee. Petje af voor onze voorouders die verplicht een kwartier per man moesten pompen voordat ze werden afgelost.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 5