De kleuterklas uit 1959-19 Redactie De kleuters uit de Koog in Zuid-Scharwoude gingen een dagje uit. De begeleiders hadden vaak zelf een auto als de kinderen een uitje hadden. Vandaar dat we Fritz en Hanny Schene en Ton Woldhuis op deze foto zien. De fa milie Schene had een manufacturen- en beddenzaak daar waar nu EP Jack Stet zit. De firma Woldhuis had in die tijd nog de winkel en werkplaats aan het zuideinde van Zuid-Scharwoude. De winkel is later verbouwd tot trei- nenspeciaalzaak De Locomotief. Jaap en Rinkje Molenaar waren de schoonouders van Tinus Beemsterboer van de slager. Hun kleinzoon zat op de kleuterschool. Een andere dochter van hen was Guus, die getrouwd was met Jan de Leeuw. Die woonden bij de Kromme Brug. Jaap Molenaar was de vroegere kastelein van Café De Prins Maurits in Nieuwe Niedorp en verhuisde later naar Langedijk. Cor van Exter had een boekhoud- en adviesbu reau. Vanwege dat doch ter Ineke op de school zat, ging hij mee als begeleider. De volgende namen zijn gevonden: Achter v.l.n.r: 1. Fritz Schene, 2. Alie van Twuyver 3. Rinkje Molenaar-Butter, 4. Jaap Molenaar (de echtgenoot van Rinkje), 5.Ton Woldhuis, 6. Cor van Exter. Midden v.l.n.r: 1. Hannie Schene-Wolfswinkel, 2. Gea Eriks, 3. Lida Oud, 4.Nel Swart-Hink, 5. Margreet Schoorl, 6.Jan de Wit, 7. Juf (Tinie) Zeeman, 8.Peter Kostelijk Wzn. 2e rij van voren v.l.n.r: 1. Bea de Graaf, 2. Ineke van Exter, 3. Dirk de Geus Jaczn, 4.Hilda de Graaf, 5. Els van Twuyver, 6. Esther van Twuyver (De Van Twuyvers woonden op de huidige hoek van de Geestweg. Ze zijn later naar Heiloo verhuisd, beide ouders zijn inmiddels overleden) 7. Aart-Herman Schene (is nu bijzonder hoogleraar psychiatrie in het AMC). Vooraan v.l.n.r: 1. Ton Beemsterboer (zoon van Tinus en kleinzoon van het echtpaar Molenaar) 2. Peter Hart, 3. Dirk Swart, 4. Jan Marsman Teuniszn, 5. Dirk de Graaf Jzn, 6. Helma Overtoom 7. Nico Oud. Juf Zeeman wordt door veel kinderen herinnerd als een heel aardige juf. Op de onderstaande foto uit 1958 staat zij belangstellend bij de spelende kinderen. Zittend: Nico Hart, Piet de Ruiter en Dirk de Graaf Pzn. Naast juf Zeeman staat Cor Oudendijk. 50 Oktober 2011

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 51