Z Een prentbriefkaart van het rails van cnarwoTLM He Jaap Kroon BRIEFKAART De adreszijde van de prentbriefkaart met de handtekeningen van het drie man sterke personeel Het aardige van deze kaart is te vinden op de achterkant. Het secretariepersoneel van Zuid-Scharwoude heeft de kaart verstuurd aan de medewerkers van de gemeente Zuidhorn. De ambtenaren van Zuid-Scharwoude hebben er keurig hun handtekeningen onder gezet. Er staan drie handtekeningen onder, dus blijkbaar werkten er ten tijde van het versturen van deze kaart, op 9 maart 1938, drie mensen op het gemeentehuis. De heer G.G. Post was de gemeentesecretaris. In 1949 werd hij benoemd tot burge meester van Landsmeer. Tot 1975 heeft hij die gemeente als burgemeester gediend. De heer W. Wiegers was vo lontair. Een volontair ontving geen salaris maar kreeg de gelegenheid het "vak" te leren onder leiding van de ge meentesecretaris. Het is niet bekend wat de heer Wiegers daarna gedaan heeft. Uit de andere handtekening haal ik "Appel" of iets in die geest. Ik kan hier verder niets mee. Het zou leuk zijn als we over deze mensen iets meer in formatie zouden kunnen vinden. Misschien kan een van de lezers van dit blad me aan informatie en/of foto's hel pen en in dat geval kom ik er zeker op terug. Nog even terug naar de kaart zelf. Er waren vroeger wel meer gemeentehuizen waar men kaarten verzamelde van alle gemeentehuizen in Nederland. Zeker voor de oorlog was het nog een hele klus om alle afbeeldingen van de Nederlandse gemeentehuizen bij elkaar te krijgen want het waren er meer dan duizend. Men stuurde een briefje naar andere gemeenten met het verzoek een kaart van hun gemeentehuis toe te sturen. Zo is het hier ook gegaan. Een kennis heeft deze kaart bijna veertig jaar geleden voor me gekocht bij een Amsterdamse hande- Het in 1903 gebouwde raadhuis van Zuid-Scharwoude en het begin van de Koog op de andere kant van de kaart Nogmaals, ik vind het jammer niet meer informatie over de toenmalige "bewoners" van het gemeentehuis te kunnen melden, maar zonder die informatie is de kaart ook aardig. laar in prentbriefkaarten. De collectie van de gemeente Zuidhorn is dus blijkbaar uiteindelijk uiteen gevallen en op de prentbriefkaartenmarkt terecht gekomen. Via Am sterdam is de kaart nu al weer vele jaren terug in West Friesland. Oktober 2011 Soms is de achterkant van een prentbriefkaart net van Zuid-Scharwoude in mijn bezit gekregen. Zo zo leuk als de voorkant. Zo heb ik jaren geleden op het eerste gezicht is het een bekende foto, niets eens een interessante kaart van het gemeentehuis bijzonders dus. 3ECIÏETAHISPERS01TSE1 ZUIDHQRÏÏ (Gr..).- ie 3,Scharwonde, 49

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 50