huis m OOFWOOFC Cor Oudendijk Wat hebben we geweldig positieve reacties gehad op ons vorige nummer. De keuze om een oude foto op de voorkaft te plaatsen, heeft de attentiewaarde van ons blad absoluut goed gedaan. Maar ook de inhoud werd zeer gewaar deerd. Een enorme opsteker voor ons om door te gaan. Ook dit jaar zijn we er weer in geslaagd om een mooi blad samen te stellen. Voorop staat altijd dat elke pagina min stens één foto moet hebben. Beeldmateriaal ondersteunt in hoge mate het geschrevene. Gelukkig kunnen we intussen putten uit een omvangrijke hoeveelheid beeldmateriaal. Laten we hierbij de onschatbare inbreng van de familie Möller niet vergeten. Karl uit Castricum en zijn zus Tinie Glas uit Zuid-Scharwoude leveren soms een afbeelding 'op bestelling' om het zo maar te zeggen. We kunnen gelukkig elk jaar weer rekenen op onze gastschrijvers Jaap Kroon en Arie Kaan. Jaap dook in de kermisfamilie Winter en Arie nam turnkampioene Truus Bruin onder de loep. Maar ook plotseling dient zich iemand aan. Dirk van der Woude heeft zijn herinneringen aan de Laanweg op papier gezet, ondersteund met foto's. Marri Zegers-Arends, afkomstig uit Broek maar wonen de te Ursem, heeft haar gevoel van een schoolreisje naar Terschelling onder woorden gebracht. De redactie is erg blij met dit soort bijdragen. Hierdoor neemt de veelzijdigheid van ons blad toe en worden er ook vaak delen van Lange- dijk of bepaalde voorvallen belicht die anders misschien niet aan bod komen. We hopen dat het aanbod van Dirk en Marri navolging krijgt. Schroomt u niet en denk niet dat het toch niets wordt. De redactie corrigeert en deelt in, zonder dat uw eigen verhaal zijn eigen 'lucht' kwijtraakt. U vindt in deze nieuwe Otterplaat weer voor elk wat wils. Van elk dorp is er wel wat en we hebben weer niet beknib beld op foto's. Redactie Op zaterdag 2 april 2011 was het dan eindelijk zover. Na maanden van voorbereiding kon de tentoonstelling 'Brand is erger', over 70 jaar Langedijker brandweer worden geopend. Bij de totstandkoming van de hele pre sentatie is intensief en heel prettig samengewerkt met de brandweer, in de personen van Dick van den Kommer, Edward Stam en Berrie Sprenkeling. Maar ook achter de schermen is er hard gewerkt. Een grote groep brandweer lieden heeft namelijk de oude brandspuit van de stichting Langedijker Verleden opgeknapt en weer gebruiksklaar gemaakt. In 2006 werd deze spuit door het stichtingsbe stuur gekocht vanuit Zegveld en gestald in het brand- spuitboetje naast 't Regthuis. Bij het schoonmaken bleek dat de spuit in 1909 is gebouwd bij de firma Bikkers in Rotterdam. Twee dagen voor de opening was de spuit weer op zijn oude plek gestald. Om met onze oud-voor zitter Jan Wijn te spreken, het is weer een juweeltje. Alle slangen zijn weer gerepareerd, de koppelingen werken weer en het koper is met hulp van liters Brasso en uren 'elleboogstoom' weer blinkend gepoetst. Het koper van de brandspuit uit 1909 glimt weer als ooit tevoren. Dankzij de vrijwilligers van de Langedijker brandweer. Oktober 2011 to a

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 4