Turnkampioene Truus Bruin Aan het einde van de Kerklaan rechtsaf naar de Oosterstraat kelijk een dag om nooit te vergeten. Vraag oudere Langedijkers naar deze intocht van Truus Bruin en velen zul len zich dat nog goed herinneren. Persoonlijke leven Dit hele verhaal gaat over het turnen, hoe succesvol ook, maar dat is natuur lijk maar een deel van iemands leven. De vele trainingsuren die we tegen woordig zien waren toen ook nog niet gebruikelijk. Truus turnde in een tijd dat hard werken op jonge leeftijd heel gewoon was. Doorleren en naar de ULO gaan is er daarom voor haar niet bij. Zodra ze met 14 jaar wat betreft de leerplicht van school kan, wachten verscheidene werkhuisjes op haar om met huishoudelijk werk geld te ver dienen Het gezin Bruin met 6 kinde ren geeft verder thuis ook nog genoeg te doen. Na de turntraining graag snel naar huis komen om daar te helpen. Als ze steeds beter wordt, komt ze door de vele wedstrijden wel op al lerlei plaatsen in Nederland. Dat is mooi meegenomen, maar er is weinig tijd om die plaatsen rustig te bekijken. Vaak blijft het beperkt tot gymzalen en sporthallen, waar de vele bekers en medailles die ze daarbij wint in ieder geval mooie herinneringen opleveren. Zo is ze drie maal kampioen gewor den van het District West 1 van het diocees Haarlem, zodat ze de wissel beker definitief mocht houden. DVV-leden en de drumband van Apollo worden opge roepen om dit met een muzikale intocht in Langedijk te vieren. Ook wordt een met bloemen versierde open auto en een geluidsbusje geregeld. Rond 20.00 uur arriveert Truus en wordt voor haar de optocht geformeerd. Startpunt is in Zuid-Scharwoude, waar vroeger de win kel van Woldhuis was, eindpunt zal haar woning in de Oosterstraat zijn. Zo beweegt de hele stoet zich langzaam door de Dorpsstraat, slaat in Noord-Scharwoude bij de Kerklaan rechtsaf en buigt daar aan het eind naar rechts om in de Oosterstraat te eindigen. Ze wordt van alle kanten luid toegejuicht en bij haar huis staat een mooie erepoort en een erehaag van gymnastiek- leden. Wethouder Weel spreekt haar toe namens de ge meente en biedt een prachtig boeket bloemen aan. Wer- Het lijkt me leuk nu een foto van haar te maken met enkele trofeeën in haar hand van vroeger. Dat blijkt helaas tot mijn verbazing niet mogelijk: Ik heb alles weggedaan, had geen zin ze te bewaren. Toen ik in 1964 ging trouwen en moest stoppen omdat ik 2 kinde ren kreeg, is het contact met DVV snel verwaterd. Het was net of ik er niet meer bij hoorde omdat ik niet meer turnde. Ik vond dat niet leuk en ben ook nooit meer opnieuw begon nen. Ik zou maar herinnerd worden aan die goede tijd en dat wilde ik niet". En hoe zit het met latere interlands? Die blijken helemaal niet meer gehouden te zijn na 1959. Er zou nog wel een wedstrijd in Parijs zijn tegen Frankrijk, maar die ging niet door wegens te grote dreiging van aanslagen. Net in die tijd is er de strijd voor onafhankelijkheid van de Franse kolonie Algerije. Die strijd gaat gepaard met terreuraan slagen van de Algerijnse verzetsbeweging. De situatie in Parijs is daarom te gevaarlijk geworden. Oktober 2011 47

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 48