Turnkampioene Truus Bruin Eerste Nederlandse dameskampioenschap in 1958 in veilinghal van Noord-Scharwoude Eindelijk zal er nu in 1958 voor het eerst een nationaal kampioen damesturnen komen. De veilinghal van Noord-Scharwoude is ingericht voor het wedstrijdturnen en het publiek, waaronder vele Langedijkers, wacht met spanning af wie de kampioene zal worden. Truus Bruin voelt die spanning trouwens ook. Ik was altijd erg gespannen voor een wedstrijd. Dat zagen de mensen wel niet aan de buitenkant, maar ik had dat heel erg. Ik had geen spanning dat ik niet zou winnen, ik kon heel gemak kelijk accepteren als een ander beter was. Het was gewoon de spanning of ik wel goed zou presteren wat ik zelf waard was." Er zijn 5 onderdelen: vrije oefening lage brug gelijk paardspringen evenwichtsbalk ringenzwaaien Naast het individuele klassement wordt er ook gestreden om het z.g. diocesane kampioenschap. Elke vereniging valt namelijk onder een bisdom en die bisdommen strij den onderling weer om dat diocesane kampioenschap. DVV valt onder het bisdom Haarlem en mede dankzij het goede turnen van Truus Bruin wordt Haarlem eerste. En hoe brengt Truus het er individueel vanaf? Het is een spannende strijd waar ze bij de brug met gelijke leggers eigenlijk beter had gekund. "Hij stond net te breed maar ik dacht het kan evengoed wel zo. Ik kon toen net niet genoeg in mijn kracht turnen." Toch eindigt ze als tweede van Nederland. Haar naam is definitief gevestigd. Grootste triomf: kampioene Nederland - België in 1959 Een jaar later zal Truus haar grootste triomf beleven. In Haarlem wordt in het weekend van 6 en 7 juni 1959 een interland gehouden tussen Nederland en België. Truus, deel uitmakend van de nationale damesploeg, is in grote vorm en wordt individueel eerste! Deze prestatie doet heel DVV gloeien van trots. Start van de intocht in Zuid-Scharwoude. In de auto hoger zittend Truus Bruin, daaronder voorzitter Bertus Bruin en rechts van hem met bril trainer Jaap Komen. De auto wordt aan deze kant geflankeerd door de turners Jan Stoop, Dik Stoop en Henk Komen, aan de andere kant meteen rechts van Truus staat George Schipper en Gerard Kamper zien we helemaal rechts staan. 46 Oktober 2011

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 47