Turnkampioene Truus Bruin ker kampioen geworden? Hoe lang was ze doorgegaan met turnen? Ik had eigenlijk niet zo veel meer van haar gehoord en een intocht per open auto was er daarna ook niet meer geweest. Tijd om haar eens op te zoeken en ant woord te krijgen op al die vragen. Aangeboren turntalent Truus Bruin, op 5 januari 1939 in 't Zand geboren, woont vanaf 9 maan den oud in Langedijk. Haar aanleg voor gymnastiek blijkt al in de box. Toen haar moeder dacht haar daar rustig spelend te hebben achtergela ten, ziet ze haar even later in de ven sterbank zitten r m r f N T E H U15 Intocht met geluidswagen voorop, hier bij het oude gemeentehuis in Noord-Scharwoude oenschappen en noemen zich dan ieder voor zich kampi oen van Nederland! Later hoor ik dat er zelfs een christelijke turnbond is. Dat beeld van die intocht is me altijd bijgebleven. Niet alleen omdat ik toen leerde dat er meerdere Ne derlanden bestonden, maar ook bleef ik nieuwsgie rig naar de persoon van Truus Bruin. Was ze nog va- Zoals gebruikelijk in die tijd zit ze van jongs af aan "op de gym", in haar geval op de katholieke gymvereniging D.V.V. (Door Vlugheid Vooruit). Jaap Komen is altijd haar trainer geweest en die ziet al snel dat ze erg goed wordt. Als er dan ook bij districtswedstrijden iemand tekort is bij de damesploeg van D.V.V., durft hij haar wel te vragen om mee te doen. Hoewel ze met amper 15 jaar de jongste is, wordt ze meteen eerste. Snel daarna wordt ze als vast lid van die damesploeg opgenomen. Ze weet zich later ook te plaatsen voor het keurkorps van het district en weer later komt ze zelfs in de nationale keurploeg. Die ploeg heeft 1 x per maand in Den Bosch een centrale training om aan interlands mee te kunnen doen. Zo komt Truus dus tegen Bel gië te turnen in 1959 waar ze eerste wordt. Vandaar de intocht per open auto door Langedijk. Truus in de open auto bij het oude gemeentehuis in Noord-Scharwoude Andere toestellen en beper king van oefeningen Nu moeten we niet den ken aan de turnwedstrij- den van dames zoals we die tegenwoordig ken nen. We zijn nu gewend aan de 4 onderdelen vrije oefening, ongelijke brug, paardspringen en even- wichtsbalk. We vinden het nu ook heel gewoon dat alle mogelijke lichaamsoe feningen mogen worden uitgevoerd. Oktober 2011 43

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 44