De Laanweg van 1936 tot de jaren vijftig De directe omgeving De Laanweg heeft nog een mooie omgeving die lopend te bereiken is. Bijvoorbeeld het Schoutenbosje. Dat is het stukje dat nog is overgebleven van de Noordscharwou- derpolder. Het bestond uit ongeveer 40 ha tuinbouw- grond die was verdeeld in een derde water met veel vis en tweederde tuingrond. Verder was er vier hectare natuurbos. Ik vind het persoonlijk nog jammer dat het verkaveld is en er nu allemaal kassen zijn gekomen. Het zou een heel mooi natuurgebied zijn geweest. Links de toegang naar het Schoutenbosje. Op de rechter foto laat Trijnie van der Woude-Brugman de honden uit. Aan het eind van dit relaas wil ik nog vermelden dat er een prachtig watergebied is. Ik bedoel 't Waardje, ten noordwesten van de Laanweg. Ik weet nog dat er Nationale schaatswedstrijden waren met Jan Lange- dijk enzovoort. In de zomer is 't Waardje nog een mooi vaargebied. Tot slot Dit stukje over de Laanweg heb ik geschreven omdat er in beginsel stemmen opgingen die vroegen of ik nog wist wie de eerste bewoners waren. Daarmee begin nende, vroeg ik enkele mensen om een foto van vroeger jaren, bijvoorbeeld van de oude Roskambrug die vroe ger de verbindingsweg maakte tussen Oudkarspel en Heerhu go waard. Toen dacht ik aan Langedijker Verleden en kom je bij Cor Oudendijk terecht. Toen die vroeg, kun je dat schrijven voor het jaarboek van onze stichting, heb ik na enige overweging ja gezegd. Het was achteraf een hele klus, maar ik heb het graag gedaan. Een schaatswedstrijd op 't Waardje Oktober 2011 41

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 42