De Laanweg van 1936 tot de jaren vijftig Links het volspuiten van de sloot met op de achtergrond de bekende Citroën Ami van Erkelens. Rechts de voorbereidingen voor de riolering. De brug naar Van der Woude ligt er nog. Op de buis Jan en Mart van der Woude. Op de schop In 1997 is de Laanweg helemaal op de schop gegaan. De oude bovenlaag is eraf gegaan en de weg is helemaal Kleinzoon Dennis van der Woude markeert de plek van het oude paardenpadje. Moeder Joke van der Woude-van der Vliet kijkt toe. Bewoners en omgeving Er waren enkele mensen die ik hier even wil noemen. Zij zijn in de jaren erg belangrijk geweest voor de saamho righeid van toen en nu. Ome Freek en tante Iet Hink wa ren van die markante mensen. Er stond toen een zwem bad aan de Westdijk tegenover 't Waardje waar overdag een badmeester aanwezig was. Maar 's avonds hield ome Freek daar de boel in de gaten. Later is dat bad af gebroken door Eecen Hout omdat er mensen waren die in de oorlog hout nodig hadden. Eecen had het daar ook neergezet. Toen stelde de familie Hink hun schuur be schikbaar als verkleedruimte. Zo kon er evengoed nog worden gezwommen in het kanaalwater. Dan noem ik ook nog even de drukkerij van De Jong met werkgelegenheid en bedrijvigheid. Wat later in de tijd was het wel zeldzaam dat er drie gezinnen Wolfswinkel aan de Laanweg woonden: vader Herman en zonen Rijn en Piet. In die tijd vond ik Engel Tin ook een markante man. Zoals hij op de paard en wagen voor het houtvervoer van de firma Eecen zat. Dan had je nog de koolschuur waar de familie Wil mink nu in woont. Daarnaast de woning van de familie De Geus waar ik ben grootgebracht. Aan het einde van de weg woonde kruidenier Piet de Graaf en zijn vrouw Grietje Dekker. Grietje was een best mens en overal bekend. Het was een echte buurtkruidenier. voorzien van een nieuwe onderlaag en geasfalteerd. De slootkant is toen opnieuw beschoeid. Van het paar- denpadje is nog een stukje te zien op de foto bij het jon getje die erbij zit. Nu maar hopen dat zwaar verkeer het niet te veel stuk rijdt. 40 Oktober 2011

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 41