De Laanweg van 1936 tot de jaren vijftig Links: De oude Roskambrug is gesloopt, maar de boerderij uit 1864 van de familie Hink staat er nog. Rechts: Gezicht op de Waarddijk en in de verte 't Waardje. Rechts de nieuwe woning van de familie Hink die inmiddels is vervangen door een moderne stolpboerderij Verder had je in de jaren 30 en 40 aan de linkerkant na de woning van de familie Hink de drukkerij en het huis van De Jong, daarna die van Cor Hink, Dasselaar, Tuin man, Sneekes (evacué uit Amersfoort), Cor Voogt (kassier van de Boerenleenbank), Ter Horst (evacué uit Amers foort), Carnas, Engel Tin, Polman, Dirk Langendijk, de koolschuur van De Geus, het huis van De Geus, Van der Lubbe, Waterdrinker, Kliffen, Jacob Smit, Klaas v.d. Plas, G.Zeeman Sr (de melkboer), Betsema, Dorus Zutt (de vuilnisophaler met de schuit), Wout de Jager, Moeijes (later Van der Woude), Groenveld, Visser (voor heen ene De Geus), Kloos, Koenis, Goedhart, Vierstra, Piet de Graaf (de kruidenier) en tot slot Zaadnoordijk. Aan de andere kant van de weg de vier woningen van de firma Verburg, de boerderij van Rustenburg en de wo ning van de familie Smit. Links: het rijtje woningen van Verburg dat verdween bij de ombouw van ringsloot naar kanaal Omval-Kolhorn in de jaren 30 van de vorige eeuw. Rechts gezicht op de Laanweg met het huis van de familie Smit. Op de volgende bladzijden wordt de huizenrij van de Laanweg getoond aan de hand van foto's die zijn genomen in 1967. Er kan dus af en toe wat zijn gewijzigd in het uiterlijk van de huizen. Oktober 2011 35

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 36