VVV Langedijk Een avond voor de leden van de VVV in 'De Luwe Stek'. Er werd een buffet verzorgd en men werd vermaakt met Oud-Hollandse spelletjes. We zien hier Jaap Beemsterboer, Piet Hendrickx en Koos Bregman bij een grote sjoelbak staan. De zes bestuursleden van de Langedijker VVV in 1989 tijdens de viering van het 50-jarig bestaan. Achter v.l.n.r.: Piet Schoenmaker, Annie Eradus-Korver, Joop Zielstra. Vooraan: Rem Komen, Gert Stam, Klaas Drost. Klaas Drost overleed op 49-jarige leeftijd korte tijd na het maken van deze foto op 29 december 1989. Jubilea Het bestuur bestond jarenlang uit negen personen. In 1976 werd dit teruggebracht naar zeven, mede gezien het vertrek van de heer Piet Hendrickx en mevrouw D.Appelman-Langedijk. Elke mijlpaal van de VVV werd groots gevierd. Uit het receptieboek van het 40-jarig jubileum blijkt dat de Langedijker VVV midden in de samenleving stond. En niet alleen in Langedijk, er waren felicitaties uit Bergen, Schoorl, Egmond aan Zee, Schermereiland en Heems- kerk, maar ook van Hutfilters Reisedienst uit Delmen- horst en het Mannerchor der Kasseler Verkehrs-Gesell- schaft. In de laatste gelukwens staat nog een bijzondere groet voor de Langedijker bevolking die altijd iedereen zo vriendelijk opgenomen had. Het feest werd gevierd in de Broeker Veiling waar toch eigenlijk de bakermat van de VVV lag. Er was een viswedstrijd uitgeschreven. De hoofdprijs voor de grootste vis leverde een televisie op. Om tien uur startte een optocht met historische automo bielen. Burgemeester Van den Brink werd opgehaald om rond elf uur een braderie te openen. Op het feestterrein waren demonstraties oude ambachten, ponyrijden door het ponypark Slagharen en een uitgebreide markt. Zo is ook het receptieboek van 18 november 1989 be waard gebleven. Veel foto's herinneren aan de viering van dit jubileum. Er werd een gezellige avond georga niseerd op Camping 'De Luwe Stek' in 't Waarland. Dat Rem Komen als voorzitter deze locatie in eigendom had, verklaart de viering op deze plek buiten Langedijk. Opheffing Na de festiviteiten van 1989 begon het einde van de VVV zich langzaam af te tekenen. Er bestonden plannen om te komen tot een nieuwe streek-VVV. Doel was o.a. het gezamenlijk voeren van marketing en publiciteit. Toch vreesden de lokale VVV's dat zij hun identiteit zouden moeten prijsgeven. Het initiatief kwam ook in grote mate vanuit de provincie. De 'lappendeken' moest meer struc tuur krijgen. Het lokale personeel moest worden onder gebracht in streekorganisaties. Deed men dit niet dan zou de streek-VVV kunnen fluiten naar een subsidie van f 45.000,-. Verder dreigde de VVV een slapende stichting te worden. Het bestuur vergrijsde en onder de bevolking begon de animo om kamers te verhuren, te tanen. De be tere tijden, die zich intussen hadden aangediend in de samenleving waren in feite de nekslag. Vroeger was het onderbrengen van toeristen nog een leuke bijverdienste, maar men wilde de rompslomp niet meer. Kon men vroe ger rekenen op ongeveer 70 logeeradressen, in 1989 was dat al gedaald naar 22. De uitgifte van VVV-geschenk- bonnen werd gestaakt en de bewegwijzering werd over genomen door de gemeente Langedijk. Op de algemene ledenvergadering van 27 november 1992 werd besloten de VVV Langedijk op te heffen. Men ging op in de Stichting VVV Alkmaar en Omstreken. Het bestuur werd gemachtigd om de lopende zaken zo goed mogelijk af te wikkelen. Per 1 januari 1993 bestond de VVV Langedijk niet meer. Op 18 maart daaropvol gend werd de leden in De Schelvis een broodmaaltijd aangeboden. Gedurende ruim 50 jaar hadden veel Langedijkers hun uiterste best gedaan om Langedijk te promoten en het de bezoekers naar de zin te maken. Veelal is dit belangeloos en zonder beloning gebeurd. 32 Oktober 2011

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 33