De Staas :e Marri Zegers-Arends vijfde klas gingen we naar Terschelling. Dat kwam omdat onze meester, Klaas Bierman, een Schellinger was. Zijn broer Jan en tante Neeke hadden een boerderij met een landje waar de tenten op mochten staan. Maar zo'n week kostte veel geld en dat hadden we niet. Dus gingen we kranten ophalen met z'n al len. Twee Langedijkertjes of een krant per keer kregen we. Het kon allemaal achter op de fiets. Alle beetjes hielpen. Verder waren er mensen die aardappelen, rode kool, brood voor de eerste dag enzovoort meegaven. We zouden ze nu sponsors noemen. Staande: Meester Bierman (li) en Jaap de Vries (r) Knielend, v.l.n.r: Guurt de Ruiter, Nel Beers en mevrouw Over onze school, de 'Staase Skool' te Broek op Langedijk, gaat dit verhaaltje. Een heel bijzondere school. Men noemde ons de 'staase drollen', leuk hè? De andere lagere school had ook een scheldnaam die ik maar niet zal noemen. Wat was er zo bijzonder aan de O.L.S.? Wel, waar ik het over wil hebben, is één week in het jaar. Vanaf de vierde, De leiding was vaste prik meester Bierman, Jaap de Vries, gymjuf Guurt de Ruiter, Vrouw tje Barsingerhorn-Voogt, mevrouw Vlug (moeder van Arie), Nel Beers (zus van Piet en Freek Beers), mijn moeder Hester Arends- Beers en nog enkele andere dames. Jaap, de timmerman uit Zuid-Scharwoude, kon altijd Vlug mee. Hij huurde een tandem en wij kinde ren deden ons best om mee te kunnen op dat oude rotding. Lekke banden, kettingen eraf. Maar geen pro bleem, Jaap maakte het en had altijd schik. Eenmaal op Terschelling begon de pret. We sliepen in tenten op strooien bedjes, maakten zelf slaapzakken van meelzak ken (nog uit de oorlog), stopten stro in het kussengedeelte, verder een oude deken en slapen maar. Corvee, de gesponsorde rode kool wordt verwerkt. V.l.n.r. Greta Mulder, Reina Beers, Marri Arends, Wim Wilmink en Piet Beers 14 Oktober 2011

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 15