e ïami. He ie c Redactie Op de foto zien we van links naar rechts: Achterste rij: 1. Willem Glas, 2.Marie Glas-Blokker, 3.Jan Glas, 4.Neeltje Glas-Twisker, 5.Bertus Witteveen. Middelste rij: 1.Dirk Blaauboer, 2.Kees Kliffen, 3.Gerrit de Mayer, 4.Trijntje Glas-van Twuyver, 5.Bas Glas, 6.Neeltje Witteveen-Glas, 7.Cor Hartland, 8.Jan Kostelijk, 9.Niek Selhorst. Voorste rij: 1.Leentje Blaauboer-Glas, 2.Aagje Kliffen-Glas, 3.Ka de Mayer-Glas, 4.Marijtje Glas-Borst, 5.Jan Glas, 6.Ma Hartland-Glas, 7.Anne Kostelijk-Glas, 8.Guurtje Selhorst-Glas. Jan Glas Sr overleed op 30 juni 1950. Marijtje Borst was hem op 12 februari 1947 al voorgegaan. (Bas). Gezien de onderbre king van enkele jaren is het mogelijk dat er nog meer kinderen zijn geboren die jong zijn overleden. Dit is verder niet onderzocht. Oudste dochter Maartje trouwde net als haar ou ders op jonge leeftijd. In 1907 trouwde ze op 19-ja- rige leeftijd met de vissers man Cor Hartland uit Koe dijk. Het feit dat vader Jan Glas ook visser was, heeft misschien een rol gespeeld bij deze keuze. Tweede dochter Ka trouwde even eens jong en vond ook een man op Koedijk: Gerrit de Maijer. Gerrit was geen visser, maar handelde net als zijn vader in groenten. Opvallend is dat de moe der van Gerrit van haar achternaam ook Hartland heette. Dochters Aagje en Anne vonden een man in Zuid-Scharwoude. Anne trouwde brandstoffen- handelaar Jan Kostelijk en Aagje werd de vrouw van Cornelis (Kees) Kliffen. Zij Deze foto van de familie Glas moet naar alle waarschijnlijk heid zijn genomen op 19 juni 1927. Jan Glas en Marijtje Borst waren toen 40 jaar getrouwd. De plaats van de opname is bij de muziektent van de fanfare Kunst na Arbeid in Zuid- Scharwoude. Deze tent stond op een stukje land achter de Openbare Lagere School. Op deze plek bevond zich de au toshowroom aan de Koog. Binnenkort verrijzen hier enkele nieuwe woningen. Jan Glas, geboren te Warmenhuizen en Marijtje Borst, die ter wereld kwam in Petten, trouwden op de jonge leeftijd van 20 jaar. Dit huwelijk vond plaats op 19 juni 1887 in Zuid- Scharwoude. Het jonge paar bleef altijd wonen aan het Kerkepadje, net voorbij de Koogerkerk. Het gezin werd gezegend met tien kinderen. In november 1887 werd hun dochter Maartje (Ma) geboren, in mei 1889 gevolgd door Katharina, die Ka werd genoemd. Dochter Aagje diende zich in september 1890 aan. De vierde dochter was Anna (Anne) die in augustus 1892 het levenslicht zag. Na vier dochters werd zoon Johannes (Jan) in oktober 1893 geboren. Hierna was het weer de beurt aan drie dochters: Guurtje in augustus 1896, Helena (Leentje) in december 1899 en Neeltje in oktober 1900. Tot slot kwam een tweeling ter wereld in juni 1902: Willem en Bastiaan Pieter hadden later een textiel- winkeltje in de Koog, pal naast het raadhuis. Zoon Jan zocht het ook niet ver en werd in de echt verbonden met Neeltje Twisker uit Broek. Guurtje moest helemaal naar Schoorl waar zij Niek Selhorst als man vond. Dochter Leentje vond in Dirk Blaauboer een echtgenoot. Neeltje was 21 jaar toen ze in Amsterdam trouwde met groentekoopman Lamber- tus (Bertus) Witteveen, afkomstig uit die stad. Dit huwelijk strandde echter begin 1938 door echtscheiding. Willem Glas was evenals zijn vader visser en had later een viswinkel in Noord-Scharwoude, samen met zijn vrouw Marie Blokker. Dit huis is destijds na de verkaveling gesloopt om een doorgang te maken tussen de Dorpsstraat en de Voorburggracht. Het stond links van de huidige fietsenzaak van Jan Bouwes. Tweelingbroer Bas Glas is getrouwd geweest met Trien van Twuyver, maar overleed in april 1929 helaas op heel jonge leeftijd. Zijn weduwe hertrouwde in 1936 met Johan Jacob (Jaap) Tin, weduwnaar van Bregtje Kuit. Bronnen: Gegevens van familie Glas-Möller, Zuid-Scharwoude Westfriese families december 1983; 24e jaargang no 4. Oktober 2011 9

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2011 | | pagina 10