Onder 't Huis de Brederode Op deze tekening van Crescent van juli 1814 is de sloot niet meer te zien De sloot tussen de herberg en de Kolfbaan is waarschijnlijk aan het eind van de zeventiende of het begin van de acht tiende eeuw gedempt, wellicht om de bouw van de Kolf baan mogelijk te maken. Tussen de twee sleuven is een verbinding diep uitgegraven om de opbouw van de ondergrond te bekijken. Op een metersdikke laag wadafzettingen ligt een laag veen die is afgedekt met een laagje grijze klei. Op deze klei is een laag veen gegroeid die waarschijnlijk in de Middeleeuwen aan de oppervlakte reikte. Op dit veen is, op deze plek, niet gewoond. Bewoning vindt plaats vanaf ca 1150 vermoedelijk voor namelijk aan de oostkant van de inmiddels aangelegde (Lange)dijk. Aan het eind van de Middeleeuwen is het land aan de west kant van de dijk opgehoogd met de hiervoor genoemde donkergrijze klei. Mogelijk is in die tijd de Voorburggracht aangelegd en betekent Voorburg 'voor-dijk' als tegenstel ling tot de bestaande oude dijk. Waarschijnlijk volgend jaar verschijnt er een door RAAP geschreven rapport waarin het onderzoek uitvoerig wordt beschreven. In de 'Otterplaat' van oktober 2005 vindt u de door Cor Ou dendijk uitvoerig beschreven geschiedenis van het 't Huis de Brederode 'boven de grond'. Bronnen: Regionaal Archeologisch Archiveringsproject. In 1985 opge richt door wetenschappers van de universiteit van Amsterdam Oktober 2010 37

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2010 | | pagina 38