De familie Hart Pieter Hart bereikte de respectabele leeftijd van 93 jaar. Zijn jongste zoon Klaas, visser van beroep en wonende in Zuid-Scharwoude, deed samen met de caféhouder Pie- ter Schager uit Noord-Scharwoude op 31 oktober 1907 de aangifte van overlijden. Het oudste kind van Pieter en Antje was een dochter die Maartje heette, Zij trouwde op 23 augustus 1863 met de uit Schagen afkomstige schipper Jan Deutekom en woonde in Oudkarspel. Van dit echtpaar kregen we de scherpe foto die genomen werd voor hun huis door foto graaf C.Levendig uit Noord-Scharwoude. Jan en Maartje hadden een winkeltje aan de Dorpsstraat. Het stond recht tegenover het vroegere postkantoortje van Oudkarspel. Klaas Hart, geboren op 1 mei 1851, de jongste zoon van Pieter en Antje, trouwde op 05-05-1872 met Antje Zee man. Hij was geboren in Noord-Scharwoude, zij kwam uit Zuid-Scharwoude. Klaas stond bij de overlijdensaangifte van zijn vader in 1907 te boek als visser. Toch is het aan nemelijk dat hij ook watermolenaar was, net als zijn vader. Klaas en Antje Hart-Zeeman kregen o.a. een zoon Jan Maartje Hart en Jan Deutekom naast hun huisje in Oudkarspel. (1887-1964). Jan trouwde met Teetje Waterdrinker (1887- Maartje draagt een West-Friese kap. Een foto met Pieter Hart in het midden. De man rechts zou zoon Klaas kunnen zijn, maar het is bekend dat Pieter op de molen 'H' woonde met zijn dochter Jantje, die de huishouding deed en zijn zoon Jan. De man rechts zou dus ook zoon Jan kunnen zijn. Omdat de vrouw duidelijk jongere trekken heeft dan Pieter, moet het dochter Jantje zijn. 1958) uit Oude Niedorp, dochter van Cornelis Waterdrinker en Trijntje Middelbeek. Jan Hart was jaren mo lenaar op de kotmolen in Zuid-Scharwoude. Molen G, zoals de mo len werd aangeduid, was een geheel ander type dan de binnen- kruier 'H' bij de sluis in Noord-Scharwoude. Men noemde het hier een 'kop- of kotmolen', terwijl de officiële naam 'wipmolen' is. De plaats van deze molen was ten zuiden van de Lan- gebalkbrug. Naar het schijnt was de molen al in de tweede helft van de 16e eeuw gebouwd voor de droogmaling van de Bergermeer. 32 Oktober 2010

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2010 | | pagina 33