De treinverbindingen van Noord-Scharwoude KOEDIJK Op dit kaartje uit 1869 is duidelijk te zien dat de spoorlijn Alkmaar-Den Helder het uiterste puntje van de Noordscharwouderpolder doorsneed. Hierdoor kwam het station net nog op Langedijker grondgebied te liggen. Dat het station hierdoor rond de vier kilometer van het dorp kwam te liggen, is menig reiziger opgebroken. Opheffing station Noord-Scharwoude Tijdens de Tweede Wereldoorlog bleven alle stationsge bouwen langs de spoorlijn behouden. Behalve het stati onsgebouw van Alkmaar werden in later jaren alle sta tionsgebouwen langs de spoorlijn één, twee of zelfs drie keer vervangen. Allereerst werd het in 1862 gebouwde station van Noord-Scharwoude, dat was geopend van 20 december 1865 tot 15 mei 1938 en van 10 juni 1940 tot 4 mei 1947, in 1951 gesloopt. In Den Helder werd in 1958 tegelijkertijd met de elektrificatie van de lijn het tracé door de stad met 600 meter ingekort. Aan het nieuwe eindpunt werd een nieuw kopstation gebouwd. In na volging van Noord-Scharwoude werden eind jaren '60 in Heerhugowaard, Schagen en Anna Paulowna ook de oude Waterstaatstations gesloopt en werd respectievelijk in 1967, 1968 en 1971 een eenvoudig standaard stations gebouw neergezet. Het station van Heerhugowaard is naderhand weer vervangen door een exemplaar aan de Heerhugowaardse kant van de lijn. Ontstaan groenteveiling bij het station In 1898 werd in café 'De Hengstman' in Heerhugowaard de Landbouw- en Handelsvereniging 'Nieuw Leven' opgericht. Meester S.Brugman was een actieve man die ijverde om te komen tot een veiling van tuinbouwpro ducten. Hij werd dan ook de voorzitter. Op boerenkar ren en bakwagens voerden tuinders uit Oude- en Nieuwe Niedorp, Heerhugowaard en 't Waarland hun waren aan. Hun collega's uit Noord-Scharwoude en Oudkarspel, die hun producten verbouwden in de Noordscharwou- derpolder, kwamen met hun schuiten via een sluis in de spoorput bij het station. 26 Oktober 2010 ScWa*l Otadkumprt p Lm£r4ifk

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2010 | | pagina 27