Houthandel Eecen Oudkarspel sinds 1805 Een prachtig scherpe foto van de oude houtwerf van Eecen. Het is net het tijdperk van overgang naar gemotoriseerd verkeer. Links staan nog de houtwagens met paardenkracht, rechts de moderne vrachtwagens. Sommige mannen dragen het leren voorschoot van de bestekzoekers, om de kleding te beschermen. Na de oorlog had vooral een grote verandering in afzetge bied plaats. Van regionale leverancier in Noord-Holland werd Oudkarspel ook een grote leverancier in Friesland, Groningen en Drenthe. Er werd ook een keukendivisie op gericht in 1946 (zie hierna in het aparte stuk over de EZO). Jan Jacob Eecen, met zijn mede-directieleden J.W.de Groot en J. van Hout, legden toen de basis voor verdere uitbreiding. Van Vennootschap onder Firma VOF) via Commanditaire Vennootschap (CV) werd het bedrijf een Besloten Vennootschap (BV). Door overname van Houtgroep Nederland werd Hout- In 1968 gaf een luchtfoto een goed beeld van de totale omvang van de firma Eecen. Links over de brug is al de nieuwe uitbreiding van de EZO (fabriek zuid) te zien groep Eecen Nederland genoteerd aan de incourante beurs in Amsterdam. In 1955, bij het 150-jarig bestaan, werd aan de houthandel het predicaat "Koninklijk" verleend, wegens activiteiten in de oorlog tegen de Duitse bezetter en de hulpverlening in 1953 na de overstromingsramp in Zeeland en de Zuid Hollandse eilanden. In 1966 werd Matthijs Wouter (getrouwd met Marion de Waal) benoemd tot directeur die samen met A.Rootjes en diens opvolger H.Vet de leiding had tot in 2000 de fusie plaatsvond met het in Zaandam gevestigde PontMeyer. Het bedrijf was op dat moment met dertig vestigingen uitgegroeid tot één van de grootste hout handels in Nederland (Houtgroep Eecen Nederland). In 2008 had de directie van PontMeyer het voornemen om de terreinen gelegen in de Zuiderkoog en de er naast gelegen polder (totaal ca. 25 Ha.) te verkopen als woning bouwgrond. Mede dankzij een goed georganiseerde ache van de inwoners van Oudkarspel besloot het gemeentebestuur om geen toestemming te geven tot woonbebouwing in het gebied. In 2009, tijdens de crisis, moest het bedrijf afslanken. Meer dan de helft van de 85 me dewerkers moest helaas worden ontslagen. In diezelfde zomer probeerden M. Wou ter en zijn zoon Jan om het bedrijf terug te kopen. Dit lukte ze helaas niet, voorname lijk omdat PontMeyer het idee heeft dat er op langere termijn toch woningbouw ge pleegd kan worden. 20 Oktober 2010

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2010 | | pagina 21