Johannes Daniël Mahieu ontbreekt op monument De Stier naam wel op. Bij die herdenkingen zijn we wel geweest. Hoewel ik 36 jaar op de Pannekeetweg in Heerhugowaard heb gewoond omdat mijn man daar zijn bedrijf had, woon ik nu al weer ruim 20 jaar in Noord-Scharwoude. Zo woon ik uiteindelijk net als mijn vader in Langedijk. Ik vind het toch leuk dat ik de naam van mijn vader nu in het boek zie staan en dat hij wordt opgenoemd." Op dit monument op de Rijkswerf in Den Helder staan wel Augustijn, Bax, Drost en Mahieu genoemd die in de oorlog in Langedijk woonden. Foto Nico Gelder, 2010 Tinie: Het deed mijn moeder erg veel maar ze moest ook blijven zor gen voor haar drie kleine kinderen en haar vader. Bovendien was het oorlog en iedereen had zo zijn zorgen. Met wie zou ze er over moeten praten? We kregen ook weer een heel nieuw leven en werden eigenlijk een nieuw gezin met 6 kinderen. We gingen onderling met alle kinderen altijd goed met elkaar om. Op een gegeven moment werd er niet meer over gepraat. Moeder heeft het er ook nooit over gehad dat mijn vader op het monument zou moeten staan in Langedijk. Op de Rijkswerf is er later wel een monument gekomen voor de slachtoffers en daar staat zijn Naam van Mahieu toch nog op monument? Het zou toch mooi zijn als op het monument De Stier uiteindelijk alle namen vermeld zouden worden. Dat zou eer doen aan alle slachtoffers en het zou het monument compleet maken. Het is toch eigenlijk merkwaardig dat Mahieu, net als de eerder genoem den Bax en Drost, wel in Den Helder op een monu ment staan en herdacht worden en niet in Langedijk. Daar woonden ze tenslotte en daar stonden ze in geschreven in het bevolkingsregister. Nabestaanden van deze slachtoffers hebben er nooit om gevraagd, maar het zou recht doen aan de Langedijker historie. Er is bovendien nog een praktisch argument waar om het nu een geschikt moment is om de ontbre kende namen toe te voegen. De huidige namen zijn moeilijk leesbaar geworden door de steensoort die is gebruikt. Door de jarenlange invloed van weer en wind zijn de letters zo langzamerhand lastig te onderscheiden. Als er dan toch een grote opknapbeurt nodig is om dat te verbeteren zou ik zeggen: dit is de kans voor het ge meentebestuur om daarbij meteen de Langedijker histo rie completer te maken. Bronnen: Regionaal Archief in Alkmaar, archief gemeente Lange dijk 1941-1989 Tinie van Kleef - Mahieu De namen van slachtoffers uit de 2e Wereldoorlog worden steeds moeilijker leesbaar Oktober 2010 17 fiflttttlV jpnöKÉJ*

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2010 | | pagina 18