Jeugdherinneringen uit de oorlogstijd Achter het roer Jan Oud, ernaast Cor de Vet, schipper Oud en Jan Bakker bottelaar Heineken bier). In het ruim Annie Schut en Trien van Dijk-Maars.De heer met hoed Henk Kerver(?), met bril de heer van Nienes. (aanvullingen op namen zijn van harte welkom) Zo ook op een maandag, moeder was aan de was, heeft ze 100 mensen met zakjes aan de deur gehad. Ze heeft ze geteld. Dan moest er nog een beurtvaartadres geschre ven worden en kaartjes aan de zakjes gedaan worden. De was kwam wel in het gedrang. In Amsterdam was het nog veel erger. Bij het meren aan de Prins Hendrikkade sprongen ze allemaal op de schuit. De schuit lag hele maal scheef. De mensen waren zo bang dat een ander met hun zakje aan de loop ging. Als je honger hebt is dat te begrijpen. Bij de volgende vracht heeft vader de politie gevraagd de mensen tegen te houden. Toen verliep alles goed. Vader in ziekenhuis in Amsterdam De Vertrouwen II had een gasgenerator. We hadden een vergunning voor voldoende antraciet. De motor liep er enorm op. Het Vertrouwen kreeg een vergunning voor gasolie, die onvoldoende was. Vader ging dus met Het Vertrouwen naar Alkmaar, waar hij achter een sleepboot naar Amsterdam ging. Hij moest dan werken met een staaldraad wat hij heel vervelend vond. Hij werkte lie ver met touw. Het kwam ook verkeerd af. Op het IJ bij Amsterdam met het losmaken van de staaldraad raakte hij met zijn been in een lus. Zijn tenen lagen aan de ach- terkant, hij had een dubbele open beenbreuk. Hoe hij van boord is gekomen weet ik niet. Wel werd hem gevraagd naar welk ziekenhuis hij wilde, een katholiek, christelijk of neutraal ziekenhuis. Waarop hij antwoordde: "Dat kan me niks schelen, breng me alsjeblieft weg". Zo kwam hij in een christelijk ziekenhuis in de Ter Haarstraat. Het was een oecumenische bijeenkomst. Zijn medepatiënten waren katholiek en christelijk. Zij bleven de rest van hun leven vrienden. Zijn been is nooit meer 100% beter ge worden. Moeder en ik gingen woensdag en zondag op bezoek. Op woensdag vanuit school zo de bus in. Op zondag gingen we ook wel eens met de trein vanaf station Noord-Schar- woude. Op een terugreis moesten we uit de trein in de kant gaan liggen. Ze waren n.l. bang dat de trein bescho ten zou worden, door vliegtuigen die heel laag vlogen. Dit is echter niet gebeurd. Ik vond het wel angstig, ook spannend. Moeder nam voor vader een eigen gebakken brood mee, waar iedereen van mee smulde, ook de ver pleegsters. Moeder hoorde dat. Het gevolg was dat we iedere zondag 2 broden meenamen in een rieten koffertje. De verpleegsters stonden al op de stoep van het zieken huis naar ons uit te kijken. Wanneer we eraan kwamen riepen zij: "Daar komt juffrouw Oud". 10 Oktober 2010

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2010 | | pagina 11