M'n eerste werkhuis Corrie Stokman-Dignum en Leo Stokman Het viel lang niet altijd mee om z'n geld te vangen, maar zijn gezin moest per slot van rekening ook eten. Na de koffie ging ik 'boven' doen. Er waren twee slaap kamertjes: één van Arie, die nog thuis woonde en op het belastingkantoor in Alkmaar werkte. Het andere kamertje werd weleens bezet door een logée. Dat was Marie, de zuster van Corrie, die als jong meisje het klooster ingegaan was en de naam Engelmunde had aangenomen. Voor ons was dat 'tante Zuster'. Ze bleef dan een paar weken en ik hield dan haar kamertje schoon. Ze woonde in een bejaardentehuis voor nonnen in Am sterdam. Als ik met vakantie was, stuurde ik haar een an sicht en ik kreeg dan met de Kerst een zelfgeborduurde kaart van haar. Later is zuster Engelmunde verhuisd naar een tehuis in Raalte in Overijssel en daar is ze overleden. Stokman overleed onverwacht in de zomer van 1980. Dat was meteen het einde van de gezelligheid voor ons allen. Altijd had hij de sigaar in de brand en gaf er blijk van een man te zijn met een wijze levensbeschouwing. Zoon Arie ging in Schoorl wonen en Corrie verkocht het huis. Ze verhuisde naar Grenswoude en ik verhuisde mee met m'n werkhuisje. Boodschappen doen en ook de schoonmaak werd niet vergeten. Haar broer Jan en zijn vrouw Gré woonden er ook en daar had ze nog wat aanspraak aan. Corrie was al hoogbejaard toen ze naar het bejaardente huis De Oostkant ging. Haar laatste jaren sleet ze in De Oudtburg in Bergen. Ze werd negentig jaar oud. Ik heb na die tijd nog meer werkhuizen gehad. Ook lieve mensen, waar ik nog jaren werkte, maar het echtpaar Stok man heeft voor mij altijd een plekje in mijn hart gevonden. Foto's Joop Stokman 8 Oktober 2009

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 9