Reacties op het vorige piiBriiiier De opening van 't Regthuis in 2009 Een opname van de Sluiskade waar Hester Arends-Beers woonde. De huizen werden bewoond door Tijmen Vinke en de familie Pannekeet. Op de rechtse foto de bewuste medaille uit 1956 een medaille. Ze had hierbij het volgende verhaal. Het gebeurde jaren geleden in Broek op Langedijk. Mijn man Kees hoogde het straatje op en werkte hard om het voor de regenbui klaar te hebben. Zelf keek ik door het keukenraam of het allemaal ging zoals ik wilde en stond aanwijzingen te geven. En wat zag mijn oog? Een grote munt, goudkleurig. Ik dacht meteen aan een rijke vondst, misschien wel goud. Maar het was eigenlijk veel mooier dan goud: het was één van de vele medailles die mijn moe der Hester Arends-Beers met schoonrijden op de schaats in 1956 in Middenmeer had gewonnen. Het was nog een eerste prijs ook. Maar hoe kwam die plak nu in ons straatje te recht? Na veel denken kwam ik erach ter. Eén van onze jongens kon niet met de Avondvierdaagse meelopen en zijn tweelingbroer liep trots rond met een medaille om zijn nek. Oma wist raad door gauw een koord aan één van de medailles van haarzelf te doen en klaar was Kees. Vermoe delijk is de plak meegewassen en aan de lijn uit de broek zak gevallen. Mijn moeder was kort voor de vondst over leden. Voor ons was die medaille meer dan goud waard, door de emotionele waarde. Haar vaste schaatspartners waren destijds de heren Klaas Kaas en Henk Pannekeet, allebei Langedijkers uit het verre verleden. redactie Nog even over de groepsfoto van de Fa. Kramer. De heer Piet Kramer betrapte ons toch nog op een onvol komenheid. De correcties op de groepsfoto van de ope ning van de RK Jongensschool in ons blad van oktober 2007, waren niet helemaal juist weergegeven. Nr 15 moet zijn: C. Kramer-Duijves, (echtgenote van Klaas Kramer), mijn moeder, en niet Anne Groen-Duij- ves. Deze staat al op nr 11. Met deze laatste rechtzetting is de oude foto waarschijn lijk zo optimaal mogelijk ontrafeld. De heer W.Kaan uit Noord-Scharwoude had op dezelfde foto nog de volgende aanvulling. Op de 1e rij links is niet Arie Barten maar Albert (Ab) Bar- ten. Hij was raadslid van Noord-Scharwoude en hij was ook bestuurslid van de Noordscharwouderpolder. Het was een tuinder en hij was samen met Beek, dus Barten en Beek. Beiden woonden in het boerderijachtige huis ten zuiden van nu de winkel van Ed IJdo. Zowel de heer Barten als Beek waren beiden gerefor meerd en Ab Barten was echt een hoogstaand mens. 4 Oktober 2009

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 5