De export van groenten was van vitaal belang voor de tuin ders. De te exporteren producten werden via die spoorrails vervoerd naar het buitenland. "Spoorwagon" werd een in houdsmaat. Men had een spoorwagon kool verkocht. Een tuinder had in zijn boet zoveel spoorwagons kool lig gen. Volgens mij ben ik maar een keer mee geweest bij het overladen van producten in een spoorwagon. De foto's ken ik natuurlijk wel en die geven een beeld van het grote belang van deze voorziening. Later dat jaar was er bijna geen vis meer te bekennen in de polder. Kikkers hoorde je die zomer ook niet meer. Het heeft jaren geduurd voordat de visstand en de kikkerpo pulatie weer op sterkte waren. Slot Dit was mijn verhaal van Broek op Langedijk. Het zijn mijn herinneringen. Veel zaken zijn onbelicht gebleven omdat ze buiten mijn gezichtsveld vielen. Ik hoop dat de prachtige foto's kunnen helpen bij het ophalen van uw herinne ringen aan het Broek op Lange- dijk van de jaren zestig. Het doet mij in ieder geval goed als vandaag de dag de mensen nog kunnen genieten van de foto grafische inspanningen van Jan Koeten van ongeveer veertig jaar geleden. Het vervoer per vrachtwagen heeft het vervoer per spoor uit eindelijk overgenomen. Als laatste wil ik nog even stil staan bij de Sluiskade, toen al en nu nog steeds een bijzonder mooi stukje Broek op Langedijk. In de winter van '62/'63 hebben we daar met de school geschaatst. Een medaille heb ik niet gewon nen, want een ster was ik zeker niet. Kenners zullen het onge twijfeld gekwalificeerd hebben als krabbelen, maar mijn lol in het schaatsen was er niet minder om. Zo tegen het eind van de winter zat er in de sluis erg veel vis. De vissen kwamen allemaal hap pend naar zuurstof aan de opper vlakte. Links: De Sluiskade genomen vanaf de brug over de Broeker sluis Rechts: We draaien ons nog één keer om richting Havenplein. Aan de overkant de Prins Hendrikkade met garage Beemsterboer en de voormalige zuurkoolfabriek van Van der Molen in het witte gebouw links 44 Oktober 2009

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 45