Broek op Langedijk In mijn schooltijd kwam ik zelden verder dan de school. Ik herinner me wel dat we een keer met de klas een expositie hebben bezocht in de tuin bouwschool. Op de een of an dere manier heeft die exposi tie indruk op me gemaakt. Dit moet rond 1960 geweest zijn. De spoorrails aan het eind van Broek op Langedijk hebben al tijd mijn aandacht getrokken. In mijn tijd reed er zelden of nooit een trein. Toen al waren de rails sporen van een rijk verleden. Uiteindelijk is hij in het Gooi terechtgekomen, alwaar hij op tamelijk jonge leeftijd plotseling is overleden. Meester Burtner had de combinatieklas 3 en 4. In de klas stond een piano waar hij regelmatig op speelde. Of hij echt goed kon spelen weet ik niet, maar ik vond het des tijds in ieder geval prachtig. Van binnen is de kerk ook mooi. Tussen de foto's van de predikanten herkende ik ds. Sterrenberg, in mijn school tijd predikant van de Nederlands Hervormde Gemeente. Tegenwoordig loop ik nog wel eens op de begraafplaats om de graven van mijn voorouders te bekijken. Tegen de zijkant van de kerk, verscholen tussen de strui ken, staat los de grafsteen van Trijntje Dik, echtgenote van Dirk Keizer. Dirk en Trijntje waren de ouders van mijn betovergrootmoeder Jacoba Keizer. Ik ben maar een paar keer in het oude gemeentehuis van Broek op Lange- dijk geweest. Als ik me goed herin ner, hield de schoolarts er zitting van wege ruimtegebruik in de school. Ik heb ook wel eens voor mijn vader iets moeten betalen bij de gemeen teontvanger. Een latere collega van me kwam in die tijd regelmatig in het oude gemeentehuis om de boe ken van de gemeenteontvanger te controleren. Hij werkte voor het verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. We hebben het er wel eens over, dat we elkaar toen wellicht al eens gezien hebben. In zijn eenvoud vind ik de Neder lands Hervormde Kerk een prachtig gebouw. Ongeveer vijftien jaar geleden ben ik er voor het eerst binnen geweest. Links: De bocht in de Dorpsstraat tussen Wilhelminastraat en Irenestraat Rechts: Hier kruiste de spoorbaan de Dijk richting het voormalige station van Broek (nu Smith Food Group) Oktober 2009 43

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 44