Broek op Langedijk Het Oxhoofdpad was een bijzonder pad, zomaar een ei land achter de Dorpsstraat waaraan een aantal huizen stond. Broek op Langedijk kende meer van die bijzonde re paden. Ik denk aan het Schapenland, het Mandenpad, om er zo een paar te noemen. De Doopsgezinde pastorie was destijds nog te vinden aan het adres Dorpsstraat. In mijn tijd werd die bewoond door ds. Nolthenius en zijn vrouw. Een van de predikanten die vroeger de pas torie hebben bewoond was ds. Vrijer, grootvader van de Links: De Dorpsstraat genomen vanaf de brug van het eiland van Cor Timmerman. In het huis recht tegenover woonde Kees van Doornum Rechts: De zebra op de voorgrond was speciaal gemaakt voor overstekende kinderen naar Lagere School De Phoenix op het Oxhoofdpad Veel indruk heeft altijd de villa van Slot en Bonnet op mij gemaakt. In mijn tienerjaren had de jeugd bezit genomen van het pand. Het luisterde toen naar de naam De Gun ner. Ik ben er toen een paar keer binnen geweest. Binnen waren de restanten van een roemrijk verleden nog goed te zien. bekende verzetsstrijdster Hannie Schaft en haar minstens zo bekende neef de fakir Mirin Dajo. Hij liet zich met een degen doorsteken zonder dat dit tot verwondingen leid de. Er bleef slechts een klein rood streepje zichtbaar op het lichaam. Over deze interessante figuur is veel infor matie op Internet te vinden. Links: De Dorpsstraat ter hoogte van de manufacturenzaak van Timmerman(later Chinees restaurant) en in de verte de villa van Slot en Bonnet Rechts: De waarschijnlijk langste brug in Langedijk naar het Langebrugpad Oktober 2009 41

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 42