Broek op Langedijk Op Dorpsstraat 202 vinden we de Doopsgezinde kerk waarvan mijn overgrootvader Aarjen Kroon in 1858 de eerste steen heeft gelegd. Hier ging ik naar de zondags school. Elke zondag van 11.00 tot 12.00 uur kwam een groepje kinderen samen in de consistorie onder leiding van mevrouw Nolthenius, de vrouw van de predikant, en Nel Groot van het Bakkerspad. Ik bewaar daar goede herinneringen aan. De gevel van de inmiddels 150 jaar oude vermaning is in de loop der jaren totaal gewijzigd. Aan de kerkzaal zelf is niet zoveel veranderd. Het mooie orgel met Biedermeijer versieringen is nog steeds prominent aanwezig. Onder het orgel bevindt zich het gezicht van een engel. Die engel heeft altijd tot mijn verbeelding gesproken. Een paar maanden geleden had ik toevallig een camera bij me toen ik naar de kerk ging. Ik kon het niet laten een foto van de engel te maken. De laatste jaren van mijn schooltijd kwam ik niet verder dan het Oxhoofdpad. Op het zuideinde van dit pad werd begin jaren zestig een prachtige nieuwe school met gym nastieklokaal gebouwd. Dit gymnastieklokaal was ook in gebruik bij de J.D. van Arkelschool en de gymnastiek vereniging. Toen was het allemaal heel modern, nu is het alweer gesloopt. Links een korte terugblik richting Zuid-Scharwoude Rechts het huis van de dokter (in die tijd nog dokter Manjoero, later dokter Both) dat links van de Doopsgezinde Vermaning staat Links de Dorpsstraat ter hoogte van groentezaak Madderom. Iets verder rechts de schoenmakerij van Feller waar Nic.Hoogland jaren heeft gewerkt Rechts de Dorpsstraat ter hoogte van slager Jan van 't Riet 40 Oktober 2009

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 41