ooirwooM. egthui Cor Oudendijk Mijn eerste "Otterplaat" waarin ik als kersverse voorzit ter een voorwoord mag schrijven. Liever had ik er een andere naam boven zien staan, maar ik heet nu eenmaal zo. Persoonlijk vind ik dat mijn naam teveel voorkomt in ons blad, maar het schrijven van stukjes vind ik nog steeds ontzettend leuk. Gelukkig hebben we toch nog een grote verscheidenheid aan schrijvers en schrijfsters, maar het is elk jaar weer aanpoten om alles voor elkaar te krijgen. Ho pelijk is dit een inspiratie en een stimulatie voor lezers van ons blad om ook eens in de pen te klimmen. Het hoeft echt geen doorwrocht historisch artikel te zijn. Voorwaarde is wel dat er een interessante foto bij kan worden geplaatst en dat het geen verzonnen verhaal betreft. Het afgelopen seizoen in 't Regthuis is een heel goed sei zoen geweest. Kennelijk sprak het onderwerp 'winter' veel mensen aan. De opening door Ard Schenk heeft zeker bij gedragen tot een grotere publiciteit voor ons museum. Van Ard en andere bezoekers kregen we nog mooi materiaal. Dat ziet u bij het volgende onderwerp over de opening. Ik ben ervan overtuigd dat we er ook deze keer weer in zijn geslaagd om een gevarieerd blad voor u samen te stel len. Alle redactieleden wensen u veel leesplezier toe. Redactie De Nederlandse schaatsenrijdersploeg traint intens voor de Olympische Winterspe len in Oslo. Door onderlinge en internationale wedstrijden te rijden, trachten zij hun tijden te verbeteren. V.l.n.r.: Anton Huiskes, Jan Langedijk en Kees Broekman Het was zaterdag 4 april 2009, de dag dat 't Regthuis weer open zou gaan voor het nieuwe seizoen. Een seizoen met een koude tentoonstel ling: winter, ijs, sneeuw, sleeën en schaatsen. We zaten te wachten op onze gast die de opening zou ver richten: Ard Schenk. Klokslag half tien ging de deur open en daar stond Ard Schenk in.fietstenue. Hij was uit zijn woonplaats Grootschermer komen fietsen. Nee, omkleden hoef de niet, hij zou onze genodigden wel in dit tenue toespreken. Eerst even de expositie op zolder voor zijn 'Arispet'. Dat sloeg op Aris Appel, een begeleider uit vroeger jaren, die samen met Arie Zee de schaatsploeg begeleidde. We hoorden een smakelijk verhaal uit de tijd van Schenk en Verkerk in Noorwegen. De toehoorders in de trouwzaal van 't Regthuis, veel meer dan we normaal kunnen bergen, genoten zichtbaar. Ria Put bedankte Ard Schenk namens alle aanwezigen voor zijn toespraak en overhandigde hem een emmer met Langedijker producten. Vanwege het feit dat hij op de fiets was, heeft Ria dit later Ard Schenk bekijken. Ard had veel belangstelling voor de medailles van Jan Lan- gedijk, die op schaats- gebied een verre voor ganger van hem was. De opening werd door Ard gedaan met zijn oude schaatspetje op dat hij later verwisselde 2 Oktober 2009

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 3