Zo zag de etalage van de fa.Möller er uit in de veertiger jaren (foto collectie Karl Möller, Castricum) Zij kwamen hier werken en geld verdienen Alle mensen moesten een persoonsbewijs hebben en daarop moest een foto staan. Hoewel Hermann bijna geen ervaring had, kocht hij een toestel en legde zo onge veer half Langedijk op de gevoelige plaat vast. Ondanks dat moeder Marie in het begin af en toe wel eens naar haar hoofd greep, slaagde Hermann erin zich te ontwik kelen tot een vakman op fotogebied. Jarenlang stond de firma Möller in Langedijk garant voor prima fotowerk. Want naast die eerste pasfoto's kwamen later ook de trouwfoto's en de foto's van de 'baby-op-vacht'. Zo was de van oorsprong manufacturenzaak uitgegroeid tot een gecombineerde winkel. De naoorlogse jaren Ook na de oorlog bleef de fa. K.W.Möller garant staan voor fotowerk, manufacturen, slaapkamerbenodigdhe den, vloerbedekking, naaimachines enz. Eerst als knecht en vanaf 1957 als echtgenoot van dochter Tinie, deed Piet Glas zijn intrede in de zaak. Net als in de jaren der tig kwam er ook nu geen plotselinge wisseling van de wacht. Het duurde tot 1969 voor Piet en Tinie de zaak echt overnamen. Op dat moment begon echter een terug gang in het Oudkarspeler winkelbestand en werd het veranderend koopgedrag van het publiek een bedreiging voor het voortbestaan van de winkel. Zodoende moest er helaas uiteindelijk worden besloten om de deur voor goed te sluiten. In september 1978 hield de fa. K.W. Möller na bijna tach tig jaar op te bestaan. Het pand werd later verkocht en huisvestte enige tijd de fa. Van der Zee, een servicebedrijf voor de veehouderij. Na andere bestemmingen is het nu een schoonheidssalon. Bronnen: Kuieren door Langedijk; door J.Otto, C.Oudendijk en J.IJff; Elma Edities; 1999. Werken over de grens Informatie verkregen van Karl Möller te Castricum Huwelijksgegevens verkregen via www.genlias.nl 38 Oktober 2009

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 39