De Butterl vroegere aan en ^ijn bewoners Wietze Dreijer Inleiding Na de Liefdelaan, de Kroonstraat en Engelenburg was de Butterlaan de vierde straat, of liever eiland, vanaf het noordeinde van Oudkarspel welke vanaf de Dorpsstraat via een brug over de Voorburggracht bereikbaar was. Achter het huis van Stoop woonde op nummer vijf de familie A.Reek. Aan het huis van Reek zat aan de west zijde een huis vast waar achtereenvolgens de families A.Carnas en Smit woonden. Na Smit woonde hier Max Kroon waarvan sommigen zich nog wel zullen herin- De brug naar de Butterlaan met vooraan het huis van Borst/Stoop en daarnaast het huisje van de weduwe Asma (foto Hermann Möller) Het toegangspad naar deze brug liep aan de noordzijde langs het tegenwoordige huis van Hans en Wil Greuter. Aan de Butterlaan stond een vijftiental woningen en he lemaal aan het einde de poterbewaarplaats. De naam Butterlaan is genoemd naar de familie Butter. Het is mij niet helemaal bekend van welke familie dit is geweest. Er waren er namelijk meerdere, maar het meest aannemelijk waren Jan en Maartje Butter. Jan was tuinder en woonde aan de Luizeknip. Zowel Jan als Maartje had den grond in gebruik in de omgeving van de Butterlaan. De bewoners Zodra je via de brug op de Butterlaan aankwam stond er rechts een klein huisje. Dit werd bewoond door de familie Leegwater en later door de weduwe G.Asma-Heneweer. Dit huis, met daarachter een schuur, was in de loop der jaren eigendom geworden van de gemeente. Het huisje staat er overigens in gewijzigde vorm nog steeds en num mert nu mee aan de Voorburggracht. Daarnaast was het huis van Borst, later eigendom van Ger en Sjaan Stoop. Zij waren de laatste oorspronkelijke bewoners van de Butterlaan en zijn begin 2008 vertrok ken naar Noord-Scharwoude. Nummer vier stond links van het pad en werd bewoond door tuinder Dirk de Vries. neren dat zij lange tijd leerkracht was aan de Openbare ULO in Noord-Scharwoude. Het volgende huis, met huisnummer 6, was dat van P.Gelder. Klaas Hoogeboom en Aagje Stoop woonden op nummer 12 18 Oktober 2009

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 19