Op en rond de Kromme Brug Dit werd de oude VI- VO-supermarkt, bij de Kromme Brug. Op deze plek, recht tegenover het voorcafé van De Roode Leeuw, is nu alleen een parkeerplaats. De Krom me Brug werd echter ook gebruikt voor tieneracti viteiten. Eind jaren zeventig vol deden de beide locaties niet meer aan de eisen. De bands speelden in een zaal welke door enkel glas was gescheiden van de buitenwereld. Men sen liepen continu over en weer tussen Kromme Brug en Koog. De kruidenierswinkel van Kraakman, Dongelmans en Van Kleef Tegenover De Roode Leeuw bevond zich een kruidenierswinkel die in haar bestaan verschillen de eigenaars heeft gehad. Hermann Möller maakte uit de schuit vandaan deze foto van een groep beurzende mannen bij de brug. Op de achtergrond de VIVO winkel van Nic. van Kleef die later als jongerencentrum werd gebruikt. In de mannen zijn van achteren Klaas de Boer, Kees Kliffen, Jan Kostelijk en uiterst rechts Jan Schoenmaker te herkennen. De man met het witte haar is onbekend Op 1 maart 1870 over leed Dirk van Kleef, her bergier van 'De Schelvis' op de leeftijd van 31 jaar. Zijn weduwe Betje van Kleef-Buur bleef achter met haar drie kinderen Anthonius, Maria en Ni- colaas (Klaas). Ze hield de herberg aan en her trouwde als kasteleines in 1872 met Jacob Kraak man uit Oudkarspel. Na het huwelijk met Betje Buur was Jacob Kraak man dus herbergier ge worden van het café, of schoon Betje eigenaresse bleef. In november 1875 kregen Jacob en Betje een zoon die Willem werd genoemd. Maar ook het gezin Kraakman/ van Kleef was geen lang sa- De kruidenierszaak van Kraakman, later Dongelmans met een grote reclame van Van Nelle. menzijn beschoren. De opname dateert uit 1949 en werd gemaakt door Hermann Möller Oktober 2009 13

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2009 | | pagina 14